Van’ın İpekyolu ilçesinde atıl durumda bulunan bir iş merkezinde Türkiye'ye izinsiz girdikleri belirlenen 17 düzensiz göçmen yakalandı.

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bir açıklamada il genelinde 'Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti' yapan şahıs veya şahısların deşifre edilmesine be aynı zamanda düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik başlatılan çalışmaların devam ettiği bildirildi. Bu kapsamda İpekyolu ilçesinde yapılan aramalarda atıl durumda bulunan bir iş merkezinde Türkiye'ye izinsiz girdikleri tespit edilen 17 düzensiz göçmenin yakalandığı belirtildi.

Van'da 17 düzensiz göçmen


Yapılan yazılı açıklamada ayrıca, 8-14 Kasım tarihleri arasında daha önceden planlanmış 5 ve aynı zamandan ani operasyonların yapıldığı ve gerçekleştirilen operasyonlarda ise 11 organizatör olarak bilinen şahıslar hakkında da adli işlemlerin yapıldığı aktarıldı. Açıklamada, suçlar kapsamında kullanılan araç, ev ve otel sahipleriyle ilgili de tespit edilen organizatörlere gerekli adli işlemlerle birlikte toplamda 173 bin 867 TL idari para cezasının uygulandığı ifade edildi.