Van Ve Siirt'te Deprem! AFAD Ve Kandilli'den Çelişen Açıklamalar!

Türkiye'de depremler olmaya devam ediyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin iki ayrı merkez üssünü gösterdiği deprem vatandaşların kafasını karıştırdı. Bu kurumlara göre Van veya Siiirt'te deprem oldu.

Van Ve Siirt'te Deprem! AFAD Ve Kandilli'den Çelişen Açıklamalar!
21 Nisan 2020 - 13:21

Türkiye'de orta büyüklükte yeni depremler gerçekleşmeye devam ediyor. Önceki gün Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen depremin ardından bugün de AFAD Deprem Dairesi'nin bilgilendirmesine göre Van'da deprem oldu.

Türkiye'de depremler iki farklı kurum tarafından ölçülüyor. Bunların birisi AFAD Deprem Dairesi diğeri de Boğaziçi Üniversitesi'ne bağlı olan Kandilli Rahathanesi'dir. Bugün meydana gelen deprem hakkında yapılan bilgilendirmede iki kurumun depremin merkez üssü olarak farklı yerler belirtmesi dikkatlerden kaçmadı.

AFAD Deprem Dairesi'nin verilerine göre bugün 12:48'de Van'Bahçesaray ilçesinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.Kandilli Rasathanesi'nin kamuoyuna duyurduğu bilgilere göre ise 12:48'de meydana gelen depremin merkez üssü olarak Siirt'in Pervari ilçesi şeklinde açıklandı. Kandilli Rasathanesi bu depremin şiddetini ise 4.1 büyüklüğünde ilan etti.İki önemli kurumun çelişkili açıklamalar yapması vatandaşların kafasını karıştırdı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum