13 Ocak 2022 Perşembe okullar tatil mi? Kara kış ve kar yağışı yurt genelinde etkili olmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu akşam için başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nde bir çok ili kar yağışı konusunda uyardı. Meteoroloji’den yapılan uyarılar sonrasında ise 13 Ocak 2022 yarın okullar tatil mi sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki 13 Ocak 2022 yarın okul var mı? 13 Ocak yarın hangi illerde okullar tatil olacak? 13 Ocak İstanbul, Ankara, Bursa kar tatili var mı?

13 OCAK 2022 YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

13 Ocak 2022 Perşembe günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM tarafından peş peşe uyarılar yayınlandı. Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi’nde bulunan bütün illerde önce karla karışık yağmur, ardından da kar yağışı etkili olacak. Öğrenci ve veliler ise 13 Ocak 2022 yarın okullar tatil mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki İstanbul’da 13 Ocak 2022 Perşembe okullar tatil olacak mı? Şu ana kadar İstanbul Valiliği ya da Marmara Bölgesi’nde bulunan diğer illerin valiliklerden herhangi bir açıklama gelmedi. Kar tatili açıklaması olması halinde haberlerimizde sizlerle paylaşacağız.

valilik-acikladi-13-ocak-2022-yarin-okullar-tatil-mi-13-ocak-istanbul-ankara-bursa-kar-tatili-v-2

YARIN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL?

Sadece Marmara Bölgesi’nde değil yurt genelinde kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Tunceli’de günlerdir devam eden kar yağışı nedeniyle Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazimiye ilçelerinde eğitime 3 gün süre ile ara verildi. Ovacık, Pülümür ve Nizamiye ilçelerinde eğitim tüm kademelerde dururken Hozat ilçesinde taşımalı eğitim bir gün süre ile durdu. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personeller de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.