Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank ve Ziraat Bankası yeni bir konut alma fırsatı sunuyor. Günümüzde ev almak pe çok vatandaş için bir hayal olarak ifade ediliyor. Bununla birlikte iki kamu bankası bazı gayrimenkulleri satışa çıkardığını duyurdu. Ev almak isteyen vatandaşlar ise iki bankanın uygun fiyata satışa çıkarılan konutlar için harekete geçtiler. 

Kamu bankaları tarafından sunulan ucuz konut fırsatının detaylarına bakıldığı zaman 120 aya varan ödeme seçenekleri ve vadelerle birlikte teklif usulü ile uygun fiyatlı konut satış imkanı sunuyor. Gayrimenkullerin teklif usulü ile birlikte satışa çıkarılmasının ardından değerinin yar fiyatına ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Satışın gerçekleşmesi için bankaların internet sitesi üzerinden başvuru yapılması ve fiyat tekliflerinin alınması gerekiyor. 

İPOTEKLİ KONUTLAR BANKALAR TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILIYOR

Bankalar tarafından ipotekli olan konutların bu süreçte satışa çıkarılması ile birlikte süreç sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Bankalar KDV mükellefi olması ve satışların yeni dönemde herhangi bir şekilde KDV payı olmadan KDV indirimi yapmalarının etkili olduğu belirtildi. 

Hacizli olan taşınmazların kredilerin ödenmemesi halinde ipotekli olarak satışa çıkarılması vatandaşlara ucuz konut alma fırsatu sunuyor. Expertiz fiyatı üzerinden bir değerlendirme yapıldığı zaman konutlar yüzde 30 ile yüzde 50 oranında indirimli olarak satılmış oluyor. 

ZİRAAT BANKASI VE VAKIFBANK UCUZ KONUT İMKANI SUNUYOR

2-7

Ziraat Bankası bu süreçte konut, arsa, işyeri ve dükkanlar konusunda pek çok taşınmaz için satış gerçekleştirmeye devam ediyor. Bankanın KDV vergi mükellefi olmaması nedeniyle gerçekleştirilen gayrimenkul satışları üzerinden de KDV ücreti alınmayacağı belirlendi. Böylece piyasa değerinin çok altında ev sahibi almak mümkün olabilir. 

Vakıfbank ucuz fiyatlı konut satışı gerçekleştirdiği gibi aynı zamanda düşük faiz oranı ile kira öder gibi kredi imkanı sunuyor. 120 aya varan ödeme seçenekleri ile birlikte yüzde 1.37 oranında faiz oranı ile pek çok konut, daire, arsa ve dükkanın satın alınması adına kolay imkanlar sunmaya devam ediyor.