Vakıfbank pandemi döneminden ekonomik anlamda etkilenen müşterilerine özel görülmemiş bir fırsat yayınladığını duyurdu. Borcu olan ve ödeme aşamasında sorun yaşayan vatandaşlar için harekete geçen banka borçların ertelenmesi için harekete geçti. Ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan ve ödemesi geciken borçlar nedeniyle cezai işlem gören vatandaşların borçlarının ertelenmesi için sürecin başlatılacağı belirlendi.

Kamu bankaları pandemi döneminde çeşitli desteklerle ve kampanyalarla birlikte vatandaşın yanında olduğunu hissettirmeye devam ediyor. Bu süreçte Vakıfbank müşterileri için çok beklenen açıklamayı yaptı. Düşük faiz oranı ile borçların bir süreliğine erteleneceğini duyurdu.

VAKIFBANK TÜM BORÇLARI 3 AY SÜREYLE ERTELEYECEK

3-27

Vakıfbank hazırlamış olduğu kampanya ile birlikte kredi ve kredi kartı borcunun son ödeme tarihinin geçmesi üzerine borcun tamamının ya da sadece ekstre borcunun 3 ay süreyle ertelenmesine imkan tanıyor. Böylece pandeminin yeniden ortaya çıktığı ve vaka sayılarının yükseldiği bu süreçte bankalara olan borçlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor.

İşsizliğin yükseldiği, gelir kaynaklarının kesildiği bu dönemde vatandaşın bankaya olan borçları arasında 3 ay süreyle ertelenmesi ciddi bir ekonomik sıkıntının ertelenmesi anlamına geliyot.

VAKIFBANK BORÇ ERTELEME NASIL YAPILIR?

Vakıfbank borç erteleme süreci içerisinde vatandaşın bankaya olan borcunu 3 ay süreyle erteleme karşılığında yüzde 1.64 oranında faiz oranı aldığını duyurdu. Erteleme işlemi için banka şubelerine gitmeye gerek yok. Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı üzerinden sorunsuz bir şekilde işlem yapılabilecek.

SMS yoluyla ertelemenin yapılması için ise ERTELE yazarak kartın son 6 hanesi ile birlikte istenilen taksit ve erteleme sayısı belirtilerek 5724’e göndermeleri gerekmektedir. Ertelemenin sadece talep eden müşterilere yapılacağının da altı çizildi.