Gündem

Vahşi cinayetin sanığından akılalmaz ifadeler: Kafamda birini öldürmek düşüncesi vardı!

Dün gece boyu süren katilin ifadesinde cinayeti soğukkanlılıkla anlatan Özgür Arduç, kafasında birini öldürmek fikrinin olduğunu söyledi. Ayrıca bu yüzden cinayeti işlemek adına bir zıpkın almak istediğini ifadesinde söyleyen katil Özgür Arduç, daha sonra bıçak aldığını belirtti.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde 3 Aralık Salı günü işlenen Ceren Özdemir cinayetinin ardından emniyet kipleri teknik ve analiz çalışmaları neticesinde şüpheli Özgür Arduç’u yakalamıştı.

Şüphelinin ifadesinde cinayeti marketten aldığı bir bıçakla gerçekleştirdiği bilgisi yer alıyor. Katil zanlısı ayrıca bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım ifadesini de kullanıyor. Cinayetin hemen öncesinde mont satın altığını söyleyen zanlı Özgür Arduç, Ceren Özdemir’i ise 4 kilometre boyunca takip ettiğini belirtiyor. Öne çantasını gasp etmek istediğini söyleyen zanlı Arduç, daha sonra Özdemir’in kendisinden güçsüz olduğunu düşünerek evine kadar takip ettiğini söylüyor. Zanlının kan donduran ifadeleri ise şu şekilde;

“Önce zıpkın almayı düşündüm. Ceren’i zaten gözüme kestirmiştim. Bir süre takip ettim. Karşıma yaşlı bir adam çıkınca büfede buldum kendimi. Daha sonra takibi sürdürdüm ve ilk fırsatta öldürdüm” dedi.

İfadesinde yakalandığı sırada polisleri de öldürmek istediğini söyleyen zanlı Arduç, “Benim olmayan her şeye sahip olmak amacındayım. Bu yüzden kafama koyduğumu yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı