Gündem

Uzun Bir Aradan Sonra Benzin Fiyatlarına Zam Yolda!

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikasından yapılan açıklamaya göre 50 gün sonra benzin fiyatlarına zam geleceğini açıkladı. Yapılacak zam oranının ne kadar olacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası resmi web sitesi üzerinden yapmış oldukları bilgilendirme mesajında 24 ile 25 Ekim 2017 tarihlerinde motorinde herhangi bir fiyat artışının beklenmediği ifade edildi. Benzinde ise 26 Ekim 2017 Perşembe günü bir artış yaşanacağı duyuruldu. Benzine yapılan zam en son 6 Eylül 2017’de yapılmıştı. İstanbulda kurşunsuz benzinin litre fiyatı İstanbulda 5 Lira 18 Kuruştan 5 Lira 27 Kuruşa yükseldi. Motorine ise aynı zaman aralığında üç defa fiyat arttırımına gidilmişti. Motorinin litre fiyatı 4 Lira 50 Kuruştan 4 Lira 76 Kuruşa çıkmıştı. Yapılan bu zamlar yine Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından açıklanmıştı. Bu demek oluyor ki verilen tarihlerde bir fiyat arttırımı kesin olacak.

Yapılan son açıklama dahilinde tekrar benzine zam geleceği yönünde açıklamalar gelince gözler yapılacak zam oranına çevrildi. Vatandaşlar benzine yapılan zamları eleştirirken 26 Ekim 2017’de ne kadarlık bir artışa gidileceği bilinmiyor. 6 Eylül 2017’de motorinde 7 kuruş, benzinde 9 kuruş, otogazda ise 13 kuruş fiyat artışı yaşanmıştı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası şimdilik sadece bir artış yapılacağını duyurdu. Aracı olanların gözü kulağı şimdilik 26 Ekim Perşembe gününe çevrilmiş durumda. Konu ile ilgili başka birimlerden herhangi bir açıklama gelmezken fiyat artışlarının ne olacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Zaman zaman petrol varil fiyatlarının düşmesi akaryakıtta indirime gidilmesine neden olsa da bu nadiren yaşanan bir durum olarak kalıyor. Akaryakıtta dönemsel olarak zam yapılması artık olağan bir durum. Şimdide bu zam oranı için Perşembe günü bekleniyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı