Sağlık

Uzmanlarımız Sağlıklı Bir Yaşam İçin Sigarayı Bırakmaya Davet Etti

En ölümcül hastalıkların meydana gelmesinde en büyük etken olan sigara, insanlar için kaçınılmaz bir son. Uzmanlarımız milyonlarca vatandaşımızı hastalıktan korunabilmesi için sigarayı bırakarak sağlıklı bir hayat sürmeye davet etti;

İnsan vücuduna olan zararları saymakla bitmeyen sigara, kişinin ölümcül hastalıklarla karşı karşıya gelmesinde en önemli etkenler arasında yer almakta. Bütün dünyada en çok tüketilen zararlı alışkanlıklar arasında ilk sıralarda yer alan sigara, kişinin biyolojik dengesini bozduğu gibi fiziksel dengesini de bozmakta. Sigara içen kişilerin akciğer kanserine yakalanma ihtimalinin sigara içmeyenlere oranla çok daha fazla olduğu defalarca belirtilmekte. Bunun yanı sıra akciğer kanseri sorunuyla karşı karşıya kalanlarımızın çok büyük bir oranının sigara içmekte olduğu ve bilimsel çalışmalarla da bu durumun kanıtlandığı belirtildi. Aynı zamanda kişinin özgüven kazanmasında çok önemli bir rol oynayan sağlıklı dişleri de çürüterek, kirli ve pis görünmesine sebebiyet veren bu zararlı alışkanlık ağız ve diş sağlığında meydana gelebilecek ciddi sıkıntılara da yol açmakta. Kişinin güzel gülümsemeleriyle kazandığı özgüveni ve insanlar arasındaki sevecenliği sigara ile tamamen kaybedilebilmekte ve bu durum da kişilerimizi ciddi anlamda sıkıntıya sokmakta. Bunun yanı sıra özellikle de çok uzun bir süre sigara içen kişilerin tedavisinin de bir hayli zor olduğu ve hatta çoğunlukla geri dönüşü olmayan sorunlarla karşı karşıya kalınabileceği aktarıldı.
Vücutta Bıraktığı Etkiler Kişiyi Yavaş Yavaş Ölüme Sürüklüyor
Yıllar boyunca sigara tüketen kişinin vücudunda kalıcı hasarlar kalabilmekte. Özellikle de günümüzde bir hayli yaygınlaşan akciğer kanserinin başlıca sebebinin tütün ve tütün ürünleri olduğu su götürmez bir gerçek olarak yer almakta. Kişide bıraktığı etkiler sebebiyle kişiyi yaşarken öldüren sigaranın bir an önce bırakılması gerektiği belirtildi. Sigara tüketiminin bırakılmasıyla birlikte kişilerimizi sağlıklı bir yaşama devam eden uzman doktorlarımız, vatandaşlarımızın iyiliği için böyle bir davette bulundu. Meydana gelen pek çok hastalığın ana sebebi olan sigaranın bırakılmasıyla birlikte kişilerimizin çok daha sağlıklı bir yaşama kavuşabileceği ve birçok sıkıntının üstesinden gelinebileceği belirtildi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı