Uzmanlardan Altın Tavsiyeleri! Gram Altın ve Çeyrek Altın Kaç Lira Oldu?

Koronavirüs gölgesinde işlemlerine devan eden piyasalarda en çok altın piyasasındaki gelişmeler ilgi görüyor. 22 Nisan 2020 Çarşamba günü altın çeşitleri kaç lira oldu? Gram altın, tam altın, yarım altın, çeyrek altın kaç tl?

Uzmanlardan Altın Tavsiyeleri! Gram Altın ve Çeyrek Altın Kaç Lira Oldu?
22 Nisan 2020 - 09:29

 

Altın piyasasında yaşanan gelişmeler milyonlarca vatandaş tarafından canlı olarak takip edilmeye çalışılıyor. Son dönemlerin en revaçta yatırım aracı olan değerli maden altın geçtiğimiz hafta rekorlarla gündeme gelmiş ve ardından aşağı yönlü bir hareketle yatırımcılarını üzmüştü.

Bu hafta ise altın fiyatlarında ciddi bir düşüş meydana gelmezken yukarı yönlü bir sıçrayış da henüz gerçekleşmedi. Dünyada koronavirüs nedeniyle yaşanan belirsiz durum tüm piyasaları olduğu gibi altın piyasasını da olumsuz etkiledi.

Avrupa'da bazı ülkelerin koronavirüs nedeniyle alınan katı uygulamaları gevşetme başlamaları altın piyasasında küçük yönlü yükselişin meydana gelmesini sağladı. Dünyada koronavirüsü en ağır şekilde yaşayan İtalya dahi bu hafta ülkedeki tedbirleri gevşetmek için planlamaya başlayacaklarını duyurdu. Bu gelişmelere altın piyasasının tepkisi olumlu oldu.

Uzmanlara göre bu hafta altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareketlenme beklense de bunun sert bir sıçrayış halinde olmayacağı belirtiliyor. Altına yatırım yapacak olanlara tavsiyede bulunan uzmanlar piyasayı iyi takip etmelerini ve tedbirli hareket etmelerini öneriyorlar.

Kapalıçarşı altın piyasasında 22 Nisan 2020 Altın çeşitlerinin fiyatları şöyle:

Gram Altın: 377 TL

Çeyrek Altın: 624 TL

Tam Altın: 2496 TL

Yarım Altın: 1248 TL

Cumhuriyet Altını: 2543 TL

Reşat Altını: 2490 TL

Hamit Altın: 2490 TL

Gremse Altın: 6242 TL

22 Ayar Bilezik: 346 TL

18 Ayar Altın: 283 TL

14 Ayar Altın: 220 TL

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum