Kamu Haberleri

Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Alımları Ne Zaman Olacak? Uzman Erbaş Alınacak Mı?

Uzman Onbaşı uzman çavuş olarak görev yapmak isteyen binlerce insan var. personel alımları yakından takip ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan alımlarla birlikte uzman erbaş alımları da belli aralıklarla devam ediyor.

 Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde her yıl binlerce personel alımı gerçekleştiriyor. 2019 yılında Uzman Onbaşı uzman çavuş alımı ve uzman erbaş alımları ne zaman yapılacak? 2019 yılını son döneminde yapılacak personel alımları ile alakalı resmi bir açıklama gelmedi.

 Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden de alımlar ile alakalı bir açıklama yapılmadı. Uzman Onbaşı olmak ya da uzman erbaş olarak görev yapabilmek için bazı şartları yerine getiriyor olmalısınız.

Genel Başvuru Şartları Neler?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak),

Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak),

Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı