İzmir'in Buca ilçesine 17 Mayıs günü Ayşe Vural isimli bir kadın polisi arayarak kızını öldürdüğünü söyledi. Belirtilen adrese giden polis ekipleri eve girdiklerinde Zeynep Vural'ı (29) yatağında cansız bulurken anne Ayşe Vural, baba Saffet Vural ve genç kızın kardeşi Ömer Vural'ı gözaltına aldı. Yapılan incelemelerde ise Zeynep Vural'ın boğularak öldürüldüğü belirledi.

Zeynep Vural

Gözaltına alınan Ayşe Vural'ın ifadesinde 29 yaşındaki kızı Zeynep Vural'ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu söylediği ve uyuşturucu parası yüzünden  kızıyla yaşadığı tartışma sırasında kızının boğarak öldürdüğünü anlattığı öğrenildi. Katil zanlısı anne Ayşe Vural, tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Zeynep Vural-1

Baba baba Saffet Vural alınan ifadesi sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, yaşadıkları dehşet dolu günleri anlattı. Kızının uyuşturucu yüzünden iki defa evi yakmaya çalıştığını ve annesinin üzerine kaynar sular döktüğünü söyleyen baba Saffet Vural, hamile kız kardeşine bıçakla saldırıp öldürmek istediğini ve son 12 yıldır bu yüzden geceleri korkudan uyku bile uyuyamadıklarını söyledi.

ayşe vural

En sonunda eşinin katil olduğunu belirten baba Saffet Vural, anne ve babalara bir uyarıda bulunarak çocuklarına karşı çok dikkatli olmalarını istedi.

saffet vural

Kızını uyuşturucu illetine bir arkadaşının alıştırdığını ve bir ara hayatı düzene girsin diye onu imam nikahıyla evlendirdiğini belirten Saffet Vural, uyuşturucu  yüzünden evliliğinin de sürmediğini ve son 2 yıldır iyice dengesizleştiğini anlattı. Kızının ölmeden 3-4 gün önce annesinin sırtına kaynar su döktüğünü ve defalarca evi yakmaya çalıştığını anlatan baba Vural, olay günü de gece taksiyle gezip eve geldiğini ve 170 lira taksi parasını kendilerinin ödediğini belirterek annesinden uyuşturucu için para istediğini ve aralarında çıkan tartışma sonrasında ise eşinin kızını boğduğunu gördüklerini söyledi.