Yaşam

Ünlülerin Kâbusu Olan Sosyal Medya Hesap Hırsızı Çetenin Üyesi Müezzin Çıktı!

Sosyal medya hesap hırsızı kişi müezzin çıktı. Ünlülerin sosyal medya hesaplarını ele geçiren çete üyesi, İstanbul Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklandı.

Son dönemlerde ünlülerin kabusu olan Ducky Lane çetesi, ünlü kişilerin sosyal medya hesaplarını çalarak para karşılığında aracılar ile satışa sunduğu öğrenildi. Çok geçmeden çete üyelerine ulaşan ekipler gerekli işlemleri başlattı.

Çeteden hesap alarak satış yaptığı iddia edilen Abdullah H.A. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele ekipleri soruşturma dahilinde Ducky Lane isimli çeteye üye olduğu ve ünlülerden çalınan hesapların çalındığı iddiası ile gözaltına alındı. Olta yöntemi ile sayıları 50’ye yakın ünlü kişilerin sosyal medya hesaplarını çalarak, şantaj yaparak ünlülerden para isteyen Ducky Lane çetesi üyesi Abdullah H.A., soruşturma dahilinde ortaya çıktı ve tutuklandı. Habertürk Gazetesi’nde yer alan Nihat Uludağ haberi ile çete üyesi şüpheli şahsın, siber çete üyeleri ile iletişim kurduğu ve onlara hesabı çalınacak ünlülerin isimlerinin yer aldığı bir liste gönderdiği, sonrasında ise bu sosyal medya hesaplarının para karşılığı satıldığı öğrenildi. Televizyon ekranlarının yarışma programları sayesinde tanıdığı Gizem Dinibütünoğlu ve Gamze Taşkın’ın ele geçirilmiş olan hesaplarını Ducky Lane çete üyelerinden M.E.’den satın aldıkları ortaya çıktı.

TEKEL OLMA İSTEĞİ

Abdullah H. A. tarafından Ducky Lane çetesine bir mesaj gönderdiği ve bu mesajın içeriğinde “Siz benim sosyal medya kolum olun, ben tekel olmak istiyorum” bulunduğu öğrenildi. Abdullah H. A. sosyal medya hesapları ele geçirilecek olan ünlü listesi içeriğinde Pınar Altuğ, Zuhal Topal, Hande Yener ve Ajda Pekkan gibi isimlerin yer aldığı bilgisine ulaşıldı.

Çete üyesi Abdullah H.A. verdiği ifadelerde müezzin olduğunu ve babası tarafından verilen nasihatleri dinlemediği için çok pişman olduğunu dile getirdi. Abdullah H.A. ekiplere “Baba sözü dinlemedim. Boş vakitlerimde daha fazla kitap okuyup, kendimi geliştirmem ve insanlara faydalı olmam konusunda tavsiyelerini dinlemedim. Şu an meşgale içerisinde ve görevli olduğum camide aktif görevimi yapmaktayım” şeklinde bir ifade verdi. Kendi adına olan sosyal medya hesaplarında camide ezan okurken görüntüleri bulunuyor. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı