2016 Miss Turkey yarışmasına katıldıktan sonra profesyonel olarak modellik yapan Dilara Kurşun, Eski sevgilisi tarafından ormana götürülerek cinsel saldırıya uğradı. Yargıya taşınan olayda Kurşun, başından geçenleri tek tek anlattı.

Olay geçtiğimiz Haziran ayında meydana geldi. Bir süre 28 yaşındaki Tufan Kılıç'la sevgili olan ünlü manken Dilara Kurşun (25) Mayıs ayında ayrılmak istediğini sevgilisine söyledi. Eski sevgili, ayrılık isteğini kabul etmedi ve geçtiğimiz Haziran ayında Dilara Kurşun'u kaçırarak ormanlık alana götürdü. Burada Dilara Kurşun2u darp eden Tufan Kılıç, Kurşun'a cinsel saldırıda bulundu. Dilara Kurşun ise kaçarak elinden kurtulduğu eski sevgilisini savcılığa şikayet edince eski sevgiliye 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

dilara kurşun

Gözden kaçırmayın

Yargı Dizisine Büyük Tepki! Sosyal Medya Yıkıldı! Yargı Dizisine Büyük Tepki! Sosyal Medya Yıkıldı!

ESKİ SEVGİLİYLE SON BULUŞMA!

Ünlü manken Dilara Kurşun, Tufan Kılıç'tan ayrılmak istediğini söyledi. İddialara göre Kılıç, Kurşun'dan ayrılmak istemediğini belirterek o süreç içerisinde genç kadını sürekli telefonla arayarak rahatsız etmeye başladı. Kurşun'un oturduğu sitede ise olay da çıkartan Tufan Kılıç, 16 Haziran günü akşam saatlerinde tekrar eski sevgilisini aradı.

dilara kurşun-1

Yıl dönümleri olduğu ve son kez buluşmak istediğini söyleyen genç adam, teklifini reddeden Kurşun'a tehditler savurdu. Daha fazla olay çıkarmasını istemeyen Dilara Kurşun eski erkek arkadaşının 'son buluşma' bahanesini kabul eti ve aracına bindi. Aracıyla Dilara Kurşun'u ormanlık alana götüren Tufan Kılıç, Dilara Kurşun'u önce darp etti daha sonra da cinsel saldırıda bulundu.

dilara kurşun-2

KIYAFETLERİNİ ZORLA ÇIKARDI

Kıyafetlerini zorla çıkarttığı kadına cinsel saldırıda bulunan Tufan Kılıç'ın tam istismarda bulunacağı sırada Kurşun ağlamaya başladı ve genç adam bu eylemine son verdi. Tufan Kılıç'ın elinden kurtulan genç kadın soluğu  Sarıyer'deki bir karakolda aldı. Burada yaşadıklarını anlatan Dilara Kurşun, Tufan Kılıç'tan şikayetçi oldu. Olayın hemen ardından hastaneye götürülerek tedavi altına alınan Kurşun, hastaneden darp raporu aldı ve elindeki raporla birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek şikayetini yineledi.

tufan kılıç

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan Kılıç, hakkındaki suçlamaları reddederken, savcılık soruşturması sonunda hazırlanan iddianameyle birlikte Kılıç hakkında 'Nitelikli cinsel saldırı' 'hakaret' ve 'tehdit' suçlamalarından dava açtı. Tufan Kılıç'ın 20 yıla kadar hapsi istenirken Kılıç'ın mahkemesinin Ağır Ceza'da yapılacağı öğrenildi.