Yaşam

Ünlü İş Adamı ve Eski Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan 19 Günde 13 kez ByLock Kullanmış

Eski Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında ismi geçenler arasında yer almaktadır. Özellikle de 15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında gözaltına alınan isimler arasında Şan da yer almaktaydı.

Ahmet Şan kısa süre önce konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Şan, ByLock programını kullanmadığı ve bunun için de evdeki telefonlarının da kontrol edilebileceğini ifade etmişti. Bu ifadenin ardından Emniyet mensupları Şan’ın evine giderek evdeki bütün bilgisayarları ve cep telefonlarını toplamıştı.

13 KEZ BYLOCK GİRİŞİ YAPTIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR

Yapılan incelemeler sonucunda Ahmet Şan’ın akıllı telefonundan 19 gün boyunca 13 kez ByLock girişi yapıldığı tespit edildi. Eski Atiker Konyaspor başkanı Ahmet Şan, kısa süre önce canlı yayın üzerinden ByLock kullanmadığını da açıklamıştı.

Ancak Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Şan’ın telefonundan ByLock mesajlaşması tespit edildi. Şan’a 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

ŞAN’IN İDDİALARI KABUL ETTİĞİ İDDİA EDİLİYOR

Kombassan Holding’a ait cep telefonu üzerinden iş adamının 19 gün boyunca toplam 13 kez ByLock girişi yaptığı öğrenildi. Emniyet mensupları tarafından sorguya alınan Şan’ın ByLock kullandığını itiraf ettiği iddiaları da yankılanıyor.

Şan daha önceki günlerde verdiği ifadesinde, programı cep telefonuna kendisinin yüklemediğine yer vermişti. Telefonunu ara ara başka görevlilere verdiğini söyleyen Şan, uygulamanın görevlilerden herhangi birisi tarafından kullanılmakta olduğunu tahmin ettiğini konuştu.

2001-2004 TARİHLERİNDE SOHBETLERE KATILIYORDUM

2001 ve 2004 tarihleri arasında cemaatteki sohbetlere katıldığını itiraf eden Eski Atiker Konyaspor Başkanı, örgüte himmet etmediğini de aktardı. Ünlü iş adamının 15 yıl hapis cezasıyla yargılanacağı duruşmanın ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Şan hakkında hazırlanan iddianame 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından onaylandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı