Ünlü Gazeteci Bekir Coşkun Vefat Etti! Bekir Coşkun Kimdir?

Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti. Türk basınının tecrübeli kalemlerinden olan Bekir Coşkun'un vefatı basın dünyasında şok etkisi yarattı.

Ünlü Gazeteci Bekir Coşkun Vefat Etti! Bekir Coşkun Kimdir?
18 Ekim 2020 - 21:59

Türk basınının tecrübeli temsilcilerinden olan gazeteci Bekir Coşkun'dan üzücü haber geldi. Bir süredir kanser tedavisi gören Bekir Coşkun amansız hastalık ile 2017'den beri sürdürdüğü mücadelesini kaybetti. Bekir Coşkun bu akşam saatlerine hayata gözlerini kapattı.

ÜNLÜ GAZETECİ AMANSIZ HASTALIKLA MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Bekir Coşkun'un vefat haberi basın dünyasında şok etkisi yarattı. Ünlü gazetecinin vefatı üzerine gazeteciler sosyal medya hesaplarından taziye mesajları yayınlamaya başladılar. Türkiye'de gazetecilik mesleğinin önemli simalarından olan Bekir Coşkun'un vefatı üzüntüyle karşılandı.BEKİR COŞKUN'UN CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN?

Bekir Coşkun'un vefatının ardından usta kalemin cenaze törenine dair bilgiler öğrenilmek isteniyor. Ancak Bekir Coşkun'un cenaze merasimi ile alakalı bir bilgi paylaşımı şu ana kadar yapılmadı. Ünlü gazeteci için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nde cenaze töreni düzenlenmesi bekleniyor.

BEKİR COŞKUN KİMDİR?

1945 yılında Şanlıurfa'da doğan Bekir Coşkun gazetecilik yaşamına Ankara Yüksek Gazetecilik Okulu'ndan mezun olduktan sonra başladı. Meslekte ilk olarak foto muhabirliği yapan Bekir Coşkun 1974 yılında başladığı gazeteciliğe emniyet ve parlamento muhabiri olarak devam etti. O dönem ayrıca Günaydın gazetesinde köşe yazıları yazmaya başladı. 1987 yılında ise Onuncu Köy köşesi ile Sabah Gazetesi'ne geçiş yaptı. 1993 yılında Hürriyet Gazetesi'ne, 2009 yılında da Habertürk'e geçti. 2010 yılında Cumhuriyet Gazetesi'ne transfer olan Bekir Coşkun 2014 yılından bugüne kadar Sözcü Gazetesi'nde yazılar yazmaya devam etti. 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Özcan Çamdağ
    1 hafta önce
    Ekmeğinin peşinde düzgün bir adamdı. C.Allah kabir ve ahiret güzelliği nasip Eder inşallah. İnsanı değerleri dolu bir gazeteciyi Uğurluyoruz.