Ünlü Araştırma Şirketinin Başkanı Kamuoyundan Sır Gibi Saklanan Seçim Anketinin Sonuçlarını Açıkladı! Hangi Partinin Yüzde Kaç Oyu Var?

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz çarpıcı bir iddiada bulundu. Kemal Özkiraz AK Parti'ye yakın olduğun bilinen bir anket şirketinin seçim anketi çalışması yaptığını ve çıkan sonuçlardan memnun olmadıkları için bu anketlerin kamuoyuna duyurulmadığını söyledi.

Ünlü Araştırma Şirketinin Başkanı Kamuoyundan Sır Gibi Saklanan Seçim Anketinin Sonuçlarını Açıkladı! Hangi Partinin Yüzde Kaç Oyu Var?
07 Ekim 2020 - 11:15

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz çarpıcı bir açıklama yaptı. İsim vermeden AK Parti'ye yakın olan bir anket şirketinin seçim anketi yaptığını ama sonuçlarından memnun olmadıkları için kamuoyuna duyurmadıklarını söyleyen Kemal Özkiraz o anketin sonuçlarını açıkladı.

SAKLANAN ANKET SONUÇLARINI AÇIKLADI!

AK Parti için oldukça olumsuz bir durumun ortaya çıktığını söyleyen Kemal Özkiraz, “Yapılan anketin sonuçlarını açıklayamadılar. 2023'e kadar saklayabilirler ama vatandaşın gerçek nabzını bizim gibi dürüst anket şirketleri ölçüp kamuoyuna duyuruyor.” dedi.ERDOĞAN'IN OY ORANI YÜZDE 41 ÇIKTI

Sır gibi gizlenen anketin sonuçlarına ulaştıklarını belirten Kemal Özkiraz, “Aynı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Kimin ne zaman, hangi anketi yaptığpında ve sonuçlarından haberimiz oluyor. Bana gelen bilgilere göre o seçim anketinde vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden cumhurbaşkanı adayı olması durumunda oy verip vermeyecekleri de soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 41 çıktı. Bunu elbette açıklayamazlar” ifadelerini kullandı.

PARTİLERİN OY ORANLARI BELLİ OLDU

Sonuçları kamuoyundan saklanan ankette partilerin oy oranları şu şekilde çıktı:AK Parti: Yüzde 35,1
CHP: Yüzde 28
İYİ Parti: Yüzde 12
MHP: Yüzde 7,1
HDP: Yüzde 11
DEVA: Yüzde 2,5
Gelecek Partisi: Yüzde 2,5


Saadet Partisi: Yüzde 0,5
Diğer: Yüzde 1,3

YORUMLAR

  • 0 Yorum