Aleyna Çakır davasında baş şüpheli olmasına rağmen elini kolunu sallayarak dolaşan Ümitcan Uygun daha sonra Esra Hankulu cinayetinde de şüpheli olarak yer almıştı.

Müge Anlı'da işlenen Aleyna Çakır cinayetinde baş şüpheli olan ve işin ucu kız yurtlarına kadar giden olayda baş şüpheli olmasına rağmen elini kolunu sallayarak dolaşan Ümitcan Uygun çok geçmeden bir başka genç kız cinayetinde de şüpheli olarak yer aldı.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Esra Hankulu cinayetinde de baş şüpheli oan Ümitcan Uygun bu adavada nihayet tutuklandı. Mahkeme Ümitcan Uygun'u ağırlaşmış yaralama suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Kararda takdir indirimi de uygulanmadı. Uygun'un tutukluluğunun devamına karar verildi.

176677

Davada tutuksuz sanıklar olan Furkan Gürgil ve Dilan Civelek'e ise delilleri karartma suçundan 1'er ay 6'şar gün hapis cezası verilerdi.

Ümitcan Uygun savunmasında "Doğru bir tanedir ve er ya da geç ortaya çıkacaktır. Ben kimseyi öldürmedim, beraatımı talep ediyorum" dedi.

Ne Olmuştu?

Esra Hankulu Ankara Mamak'ta Akdere Mahallesi'nde yaşadığı evde geçtiğimiz sene Ağustos'ta ölü bulunmuştu. Hankulu'nun gece yanında Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun'un olduğu belirlenmişti.