Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Duyurdu! Herkese 1 GB Bedava İnternet Verilecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, GSM şirketleri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda tüm vatandaşlara Ramazan ayında kişi başı 1 GB internet hediye edileceğini açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Duyurdu! Herkese 1 GB Bedava İnternet Verilecek!
24 Nisan 2020 - 09:42

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu vatandaşlara bedava internet müjdesi verdi. Bakan Karaismailoğlu'nun yaptığı açıklamaya göre vatandaşlara Ramazan ayı münasebetiyle bedava internet imkanı sunulacak.

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Adil Karaismailoğlu, “Bakanlığımız ile GSM operatörleri arasında yaptığımız görüşmeler sonucunda bir mutabakata vardık. Buna göre GSM operatörleri vatandaşlara bedava internet imkanı sağlayacak.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşların mobil internet kullanımlarının arttığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Yaptığımız inceleme sonucunda vatandaşlarımızın internet kullanımının bu dönemde arttığını gördük. Bakanlık olarak vatandaşlarımıza internet kullanımının ekstra bir yük getirmemesi için GSM operatörlerinden kolaylık istedik. Buna göre tüm vatandaşlarımıza 1 GB bedava internet sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun açıkladığı bedava internet hakkında GSM operatörleri Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'un vatandaşları bilgilendirmesi bekleniyor.

Öte yandan koronavirüs nedeniyle insanların evlerinden çıkmamalarını desteklemek adına 1 GB bedava internetin yanında vatandaşlara bedava görüşme imkanı da tanınabileceği belirtildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum