Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski dün gece gerçekleşen 2022 Grammy Ödülleri’nde konuştu! Zelenski'nin Oscar gecesinde konuşma yapmasına izin verilmemişti.

Rusya Ukrayna savaşı devam ederken Zelenski'nin dünyaya seslenişi ve dünyadan Zelenski'ye destek sürüyor. 

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'nin Oscar Ödülleri'nde konuşmasına izin verilmemişti. Dün gece gerçekleşen 2022 Grammy Ödülleri’nde ise Zelenski konuşturuldu.

Sunuculuğunu Trevor Noah’ın üstlendiği 64. Grammy Ödülleri’nde Zelenski sahnedeki dev ekranlardan yansıtılan videosunda seslendi. Zelenski konuşmasında savaşta 153 çocuğun hayatını kaybettiğini ve 400'den fazla çocuğun da yaralandığını belirterek destek istedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski konuşmasında şunları söyledi;

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

"Benim yıkılan şehirler için bir hayalim var. Özgür olmaları. Tıpkı sizin Grammy sahnesinde özgür olmanız gibi.

Elinizden gelen her şekilde bize destek verin, ama sessiz kalmayın.

Bizim müzisyenlerimiz smokin yerine zırh giyiyor.

Hastanelerde, her ne kadar onları duyamasalar da yaralılara şarkı söylüyorlar. Ama müzik bunu değiştirecek. Yaşamak, sevmek, ses vermek için özgürlüğümüzü savunuyoruz

Topraklarımızda, bombalarıyla korkunç sessizliği getiren Rusya ile savaşıyoruz. Ölüm sessizliği. Sessizliği müziğinizle doldurun. Bugün hikayemizi anlatmak için doldurun. Sosyal ağlarınızda, televizyonlarda savaşla ilgili gerçeği anlatın.

Savaş tüm şehirlerimizi mahvediyor. Onlar şimdiden efsane. "