Sürekli olarak yükselen konut fiyatları vatandaşın ev sahibi olmak hayallerini baltalamaya devam ediyor. Pek çok vatandaş artık konut satın alabilme hayalleri kuramadıklarını dile getirdi. Bankaların sunmuş oldukları konut kredileri, faiz oranları ve yüksek ödeme limitleri nedeniyle yine pek çok vatandaşı olumsuz etkilemeye devam ediyor. 

Halkbank konut ve arsa sahibi olmak isteyen vatandaşa özel fırsatlar sunuyor. Bir kamu bankası olan Halkbank ucuz konut ve arsa satışı yaptığını açıkladı. Resmi internet sitesi üzerinden de konut ve arsa satışlarına yönelik ilanlar yayınladı. 

145 BİN LİRAYA KONUT SATILIYOR!

Yayınlanan ilanlara bakıldığı zaman 60 bin liraya arsa satışının yapıldığı ve merkezi bir şehir ve bölge olan Eskişehir'de sadece 145 bin liraya konut satışının gerçekleştiği belirlendi. Konut almak isteyen vatandaşlar için kamu bankaları zaman zaman ucuz konut, arsa ve hatta araç ilanları yayınlamaya devam ediyor. 

İCRALIK SATIŞLARLA UYGUN FİYATA İLANLAR YAYINLANDI

4-18

Halkbank'ın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanlar ile birlikte icralık satışların gerçekleştirdiği ve bu nedenle bu kadar uygun fiyatlı olduğu belirlendi. Uygun fiyatlı konut sahibi olmak isteyen vatandaşların satış işlemleri için düzenlenen ihalelere katılım göstermesi gerekmektedir. 

Kamu ve özel bankalar zaman zaman internet siteleri üzerinden yayınladıkları ilanlar ile birlikte icralık konut ve araç satışları gerçekleştirmeye devam ediyorlar. Bunun üzerine yayınlanan ilanlara teklif verilmesi gerekiyor. Ardından gayrimenkul ya da aracın satış değerinin yüzde 3'lük kısmının geçici teminat olarak Halkbank şubesine yatırılması gerekmektedir. 

Satışa dair banka tarafından yayınlanan satış şartnamesinin de imzalı bir şekilde bazı istenen belgelerle birlikte banka şubesine verilmesi son derece önemlidir.