Ücretsiz İnternet Paketi Verilecek! Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Açıkladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir açıklama yaparak uzaktan eğitimde öğrencilerin internet kullanımlarına değindi. Bakan Karaismailoğlu ihtiyaç duyulduğu sürece öğrencilere ücretsiz olarak internet paketlerinin verilmeye devam edileceğini duyurdu.

Ücretsiz İnternet Paketi Verilecek! Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Açıkladı!
29 Eylül 2020 - 12:53

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle okullar uzaktan eğitime geçiş yaptı. Ancak bu uzaktan eğitim ciddi bir internet ihtiyacını ortaya çıkardı. İnternet erişimi konusunda sıkıntı yaşayan dar gelirli ailelerin çocukları zaman zaman eğitimlerini aksatmak zorunda kaldılar. Bu durum sosyal medyada da ciddi bir tepki ile karşılandı.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ İNTERNET PAKETİ

Öğrencilerin internet ihtiyaçlarına yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil karaismailoğlu bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Karaismailoğlu eğitime destek olmanın önemine değinerek öğrencilere yönelik ücretsiz internet paketlerinin devam edeceğini söyledi.YENİ İNTERNET PAKETİ GELİYOR!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda Akıllı Ulaşım Sistemlerinin tanıtımının lasnmanında konuşan Bakan Karaismailoğlu, "Koronavirüs sürecinin en başından itibaren öğrencilere internet desteği verdik. Bunu devam ettireceğiz. İhtiyaç varsa GSM operatörleri ile görüşerek yeni bir internet paketi programı daha hizmete sunabiliriz." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil karaismailoğlu'nun ilerleyen günlerde ücretsiz internet paketi ile alakalı detaylı bir bilgilendirme açıklaması yapması bekleniyor. Bakanlık kurmaylarının GSM operatörleriyle yapacakları görüşmeler sonucunda öğrencilere bedava verilecek olan internet paketinin detayları belli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum