Eğitim

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Sona Eriyor! 2019 MEB Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019-2020 eğitim öğretim dönemine çok az bir süre kaldı. Ücretli öğretmenlik başvuruları da kısa süre içerisinde bitecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında ücretli olarak görev yapmak isteyen adaylar 29 Ağustos’ta başlayan başvuru sürecini halen daha devam ettirebilirler.

 Ücretli öğretmenlik başvuruları şu an için devam etse de kısa süre içerisinde bitecek henüz başvuru yapmayan adaylar halen daha başvurularını tamamlayabilirler. Ücretli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvuruları ne zaman bitiyor? Tüm merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz.

 29 Ağustos’ta başlayan ücretli öğretmenlik başvuruları 6 Eylül Cuma günü sona erecek. başvurular 6 Eylül 2019 tarihinden itibaren değerlendirmeye alınacak ücretli öğretmenlik başvuruları sadece Edremit üzerinden yapılıyor ‘Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu’ başlığına tıkladıktan sonra gerekli adımları takip ederek başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Şartları Neler?

* Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan bağlanmış emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı bulunmaması,

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48. maddesindeki genel şartları taşımak,

* Devlet memurluğundan ya da öğretmenlikten ihraç edilmeyi gerektiren ceza almamış olmak.

* Ücretli öğretmenlik başvurusu için KPSS puanı şartı bulunmamakla birlikte, formasyon şartı bulunmamasına karşın formasyona sahip kişiler daha avantajlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı