Show TV'nin büyük umutlarla yayınladığı Üç Kuruş dizisi beklenilen reytingleri alamadı. Dizi son olarak senarist değişikliğine gitti ama o nasıl gitmek?

Başrollerinde Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Aslıhan Malbora ve Nesrin Cavadzade'nin yer aldığı Üç Kuruş dizisi finale yürürken senarist değişikliğine gitti. 

Show TV'nin Çukur sonrası güvendiği yeni dizisi olan Üç Kuruş yanlış reklam politikası ve reyting hışmına uğradı. Dizi aldığı reytingler sonrası tek sezon açıklaması yaparak Mayıs'ta final yapacağını duyurdu. 

Ancak dizi son bölümlerde senarist değişikliğine giderek bir umut reytinglerde yükselme şansını deniyor. Dizide gelen yeni senaristin Ferhan karakterini öldürmesi seyirciyi çileden çıkardı. 

Üç Kuruş dizisinde ana konu kiralik katil Ferhan'ın diziden çıkarılması yok artık dedirtti. Dizi Ferhan karakterine hayat veren Diren Polatoğulları'nın dizidej çıkarılması ile son bölüm itibariyle adeta basit mafya dizisine bağladı. İşin içine bir de shipci fanları çekmek girince dizi aşk ve mafya dizisi olarak basitliğe bağladı. 

Dizinin son bölümlerinde bolca Kartal ve Bahar, Leyla ve Efe aşk sahneleri ile basit mafya çatışma sahnelerine yer verildi. Dizinin ana teması olan Ferhan'ın intikamı oldukça basit ve anlamsız bir şekilde unutturulurak bitirildi. 

Gözden kaçırmayın

Işın Karaca:Kızım Gülşen'i Görünce Neden Sahnede Donlalar Anne Diye Soruyor Işın Karaca:Kızım Gülşen'i Görünce Neden Sahnede Donlalar Anne Diye Soruyor

Peki bu değişim reytinglerde nasıl yansıdı?

Dizinin son bölümü shipci denilen fanları ve Çukur fanlarını memnun etse de dizinin izleyicisi diziyi terk etmeye başladı. Son olarak diziye Çukur dizisinden Necip Memili'nin girmesi Çukur fanlarını heyecanlandırdı. Kulislerde dolanan bilgilere göre dizi reytinglerde yükselebilirse final sezonu ertelenebilir. Son olarak Yasak Elma dizisinin de reyting kaybına uğraması Üç Kuruş dizisini heyecanlandırdı. Yani görünen o ki bu basit versiyonuyla dizide ufak da olsa gelecek sezon için acaba sorusunu getirtti.