Dün resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak CEO'luk görevinden istifa ettiğini duyuran Jack Dorsey'in platformdan ayrılışı büyük sansasyon yaratmıştı. Herkes Dorsey'in yerine kimin geleceğini merakla beklemeye başlarken beklenen açıklama şirket tarafından yapıldı ve CEO'luk görevinin kime verildiği bildirildi.

Jack Dorsey'den sonra boşalan CEO'luk koltuğuna Parag Agrawal'ın getirildiği açıklanırken, Agrawal'ın şirkette 10 yılından fazla çalıştığı öğrenildi. En son baş teknoloji müdürü görevinde olan Parag Agrawal'ın bereli ve kaç yaşında olduğu da büyük merak konusu oldu.

Parag Agrawal kimdir

Twitter'a yeni CEO olarak getirilen Parag Agrawal kimdir?

Sosyal medya devi Twitter'a yeni CEO olarak getirilen Parag Agrawal kimdir sorusunun yanıtı sonrası yapılan araştırmalarda Agwaral'ın 37 yaşında olduğu ve Hindistan'dan göçmen olarak geldiği öğrenildi. Parag Agrawal'ın Mark Zuckerberg, Elon Musk gibi dünyanın tanıdığı CEO'lardan olmadığı dikkatlerden kaçmazken CRFA Araştırma analisti Angelo Zino'nun değerlendirmelerine gören Agrawal'ın hem eski hem de yeni yatırımcılar için "güvenli" bir tercih olduğu anlaşılıyor.

CEO olarak göreve gelen Parag Agrawal'ın önünde Twitter'ın yanı sıra TikTok ve Instagram rakipleri ile mücadele görevlerini de yapacağı belirtilirken platformda yanlış bilgi ve nefret söylemleriyle de karşı karşıya gelip çözüm odağında olma görevlerinde de bulunacağı ifade edildi.