Sosyal medya platformları Twitter ve Instagram çok takipçili hesapların kavgaları gündem oldu. Twitter'da her konuda uzman kim oldukları belli olmayan kendilerine uzman bir imaj çizen bir öyle bir böyle yazan boş vakti bol provakasyon ile kine gaz vermeye sevk eden hesaplarla Instagram çok takipçili link kaydırın hayatı sevinci influencerlar arasında savaş başladı.

Yeni dünya düzeni özellikle geri kalmış ve gelişmekte olan ülkelerde sosyal medya üzerinden şekilleniyor. Instagram ve Twitter fenomenleri de konu olmayınca birbirlerine sararak etkileşimin peşinde...

Twitter gibi platformların kullanımı özellikle ülkemizde çok yaygın. Hatta Avrupa'da en çok Twitter kullanımı ve açılan hesap sayısında ülkemiz birinci sırada yer alıyor. Twitter anlık haberleşme ve kitlelere ulaşma pratikliği sayesinde basının yerini balmış durumda. Ancak pek çok yalan bilgi de yine burada yer alıyor. Özellikle ülkemiz gibi ekonomik yetersizliği, eğitim yetersizliği olan ülkemizde hobisi olamayan asosyal gençler kendilerine Twitter hesabı açarak orada her konu hakkında uzman gibi yazarak bilmedikleri içinde olmadıkları konular hakkında şiddete provakasyona açık doğaya çevreye hayvana insana sevgi saygı hak hukuk eğitim bilmeyen toplumundan insanından aslında bir haber sorgulama yapmayan istismarcı mağdur fakir edebiyatıyla şekillenen bir toplumu tehlikeli şekillerde gazlamaya devam ediyor. Yani en büyük ahlaksızların ahlak satması en büyük insan medeniyet çocuk düşmanlarının, sözde insan medeniyet ve çocuk savunuculuğu yapması bolca mevcut bu mecrada..  

Pek çok kişi Twitter'da onlarca hesaps açıp kendilerine bir imaj bellirleyerek binlerce kişiye ulaşmanın verdiği hazla etkileşim aldıkça kendilerini önemli hissetmesiyle toplumu iyice yozlaştırmaya ikiyüzlüce şiddete yöneltmeye devam ediyor.

Öyle ki konu hakkında hiçbir uzmanlığı olmayan insanlar dahi bu platformlarda kendilerine bir imaj çizerek, ikiyüzlüce, confirmation bias, copy paste yazılarla, x bir konu da bilimsel yetkili sanılıp kendisine yeni bir kişilik dahi kurabiliyor ve gazetelerde yazı yazmaları teklif edilebiliyor.

Twitter'da özellikle son dönemde ikiyüzlüce hatta omurgasızca kadına ve hayvanlara düşmanlık yapmanın cool sayıldığı dönem öyle bir hale geldi ki bir dönem herkese faşist tanımlamaları yapılması gibi bu sefer sjw tanımlaması yapılmaya başladı. Neyse ki o da artık rezilliğin dibini gördüğü için artık yeterince alıcı bulamıyor.

Ancak maalesef Twitter'daki bu ikiyüzlü 14 yaş oğlan çocuğu 90 iq modası ülkemizdeki işsizlik cahillik sorgulamanın klişe cümlelerle linç görmesi hep bu şekilde umutsuzca süreceğinden devam edecek gibi görünüyor. 

Twitter fenomenleri her zaman ki gibi etkileşim uğruna ikiyüzlü linç girişimine gerçekten en azından oturdukları yerden her konuda uzman gibi yazmayıp insanları ikiyüzlüce gaza getirmeyen, emek sarf eden, içerik üreten, çeken videoları düzenleyen Instagram'daki fenomenlerle devam ediyor. İşine gelince en liberal olanlar konu Instagram fenomenleri olunca sol edebiyatının en klişesine bağlıyor

Son olarak bir Instagram hesabın reelsinde ki "Erken kalk, spor yap" temalı motivasyon paylaşımını alıntılayıp Instagram fenomenlerine klasik linç twetleri atıldı. 

Gözden kaçırmayın

Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı? Yasak Elma Ekin Öldü Mü? Ceyhun Mengiroğlu Diziden Ayrıldı Mı? Neden Ayrıldı?

Sonuç olarak uzatmadan Twitter'da da Instagram'da da tüm çok takipçili hesapların hesapları hepsi ekmeğinde diyelim..