Türkiye'ye Acı Haber! Kuzey Irak'ta 1 Asker Şehit Oldu 3 Asker Yaralandı!

Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye acı haber geldi. Haftanin bölgesinde bulunan üs noktasına teröristlerce taciz ateşi açılması sonucu bir askerimiz şehit olurken 3 askerimiz de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığının yaptığı bilgilendirmeye göre terörist gruba karşılık hemen verildi ve 12 terörist etkisiz hale getirildi.

Türkiye'ye Acı Haber! Kuzey Irak'ta 1 Asker Şehit Oldu 3 Asker Yaralandı!
25 Nisan 2020 - 13:21

Ramazan ayının ikinci gününde Türkiye'ye Kuzey Irak'tan acı haber geldi. Haftanin bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu üsse teröristlerce taciz ateşi açıldı. Açılan ateş neticesinde 1 asker şehit olurken 3 asker de yaralandı.

PKK'lı teröristlerin saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı teyakkuza geçti. Türkiye'den yönetilen operasyonla saldırıyı gerçekleştiren terör grubu kıskaç altına alındı.

Hava kuvvetlerinin de destek verdiği operasyonla teröristlerin kaçarak sığındıkları alan yerle bir edildi. 12 terörist tamamen etkisiz hale getirildi.

Öte yandan terör saldırısı sonucu yaralanan askerlerden bir tanesinin durumunun ağır olduğu ve acilen Türkiye'ye sevk edilerek tedavi altına alındığı bildirildi.

Şehit olan asker için taziye mesajı yayınlayan Milli Savunma Bakanlığı, şehit askerin kimliği hakkında henüz bir açıklama yapmadı.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum