Türkiye'de Koronavirüsü Yenen İlk Şehir Belli Oldu! Hasta Sayısını Sıfırladılar!

Türkiye'de koronavirüs 81 ilin tamamında etkin olurken bu şehirler arasında koronavirüsü yok eden ilk kent Tunceli oldu. Tunceli'de belirlemelere göre 24 Nisan 2020 itibariyle koronavirüs hastası kalmadı.

Türkiye'de Koronavirüsü Yenen İlk Şehir Belli Oldu! Hasta Sayısını Sıfırladılar!
24 Nisan 2020 - 13:50

 

Dünyanın başına bela olan koronavirüs salgınında Türkiye'de en şanslı şehirlerden birisi Tunceli oldu. Koronavirüs vaka sayıları da oldukça az olan Tunceli'de yapılan son bilgilendirmeye göre hiç koronavirüs hastası kalmadı.

Tunceli Valiliğinin sosyal medyadan yaptığı açıklamasında şu ana kadar Tunceli'de 8 koronavirüs vakasının tespit edildiği ve bu hastaların 7'sinin tedavi altına alınıp geçtiğimiz hafta taburcu oldukları belirtildi. Kalan son koronavirüs hastası da bugün taburcu oldu. Tunceli'de şu anda koronavirüs hastası kimse kalmadı.

Tunceli Valiliği, sosyal medyadan yayınladığı mesajla sağlık çalışanlarının özverili gayretlerine teşekkür ederken vatandaşlara koronavirüs tedbirlerine uymaya devam etmeleri konusunda hatırlatma yapıldı.

Türkiye'de bir ilki başaran ve koronavirüsü tamamen kontrol altına alan Tunceli gibi diğer az nüfuslu şehirler de koronavirüs ile olan mücadelede başarılı sonuçlar duyurmaya başlayacakları günü iple çekmeye başladılar.Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum