Türkiye'de Benzin Ve Motorine Tarihi İndirim Geliyor

Dünya petrol piyasalarında yaşanan kriz Türkiye'de vatandaşın cebine olumlu yansımaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre bu geceden itibaren Türkiye'de benzin ve motorin fiyatlarında dev indirimler gerçekleşecek. Bu indirimlerin neticesinde hem motorinin litre fiyatı hem de benzinin litre fiyatı 5 TL'nin altına inecek.

Türkiye'de Benzin Ve Motorine Tarihi İndirim Geliyor
22 Nisan 2020 - 10:22

 

Dünya petrol piyasası çok büyük bir krizin ortasında kaldı. Koronavirüs nedeniyle fabrikalarda üretimin durması, insanların evlerden çıkmayarak araç kullanımını düşürmeleri gibi sebeplerle petrole olan talep oldukça düşük bir seviyeye indi. Petrol üreten ülkeler ürettikleri petrolü talep azlığından satamayınca depolar dolmaya başladı. Birkaç aydır bu şekilde devam eden sürecin neticesinde artık petrol depolayacak yerleri kalmayan üretici ülkeler fiyatlarda tarihte görülmemiş şekilde indirime gitmek zorunda kaldılar.

Petrol piyasasında meydana gelen bu kaosun neticesi Türkiye'de araç sahibi olan vatandaşların ceplerine olumlu yansıdı. Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında yaklaşık iki aydır oldukça fazla indirim yapıldı.

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına son dönemlerde gelen indirimler arasında en fazla tutardaki indirim bu gece yapılacak. Tarihi indirim olarak adlandırılan bu fiyat düşüşü neticesinde hem benzin hem de motorin 5 TL'nin altına gerileyecek.

Edinilen bilgilere göre bu geceden itibaren benzinin litre fiyatına 31 kuruş indirim yapılacak. Motorinin litre fiyatında uygulanacak indirim ise 41 kuruş olacak.

Bu geceden itibaren geçerli olacak indirimlerin gün içerisinde EPGİS tarafından resmen duyurulması bekleniyor. Ayrıca bu gece 31 şehirde başlayacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu şehirlerde yaşayan vatandaşların çok büyük çoğunluğu akaryakıt indiriminden yararlanmak için sokağa çıkma yasağının sonu olan pazar gecesi 00:00'ı beklemek zorunda kalacaklar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum