Türkiye'de 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağında Yeni Düzenleme Yapılacak

Türkiye'de koronavirüs önlemi kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar uzun bir süredir sokağa çıkma yasağı altında yaşamlarına devam ediyorlar. Koronavirüs risk grubunda olan bu vatandaşlara çok yakın bir zamanda müjdeli haber verilecek.

Türkiye'de 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Uygulanan Sokağa Çıkma Yasağında Yeni Düzenleme Yapılacak
25 Nisan 2020 - 15:38

 

Türkiye'de koronavirüs ile alakalı olarak uygulanan tedbir çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Buna göre son günlerde koronavirüs tablosunda net bir şekilde görülen vaka sayısındaki düşüş ve iyileşen hasta sayısındaki yükseliş yeni hesapların yapılmasının önünü açtı.

Hükümetin gündemine şimdi tedbirleri gevşetme çalışmaları geldi. İlk olarak ise sokağa çıkmaları ilk yasaklanan yaş grubu olan ve koronavirüsün direk hedef aldığı grup olarak açıklanan 65 yaş ve üzerinde bulunan vatandaşlara yönelik uygulanan soka çıkma yasağı gevşetilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üzeri vatandaşlara nefes aldıracak çalışmanın ivedilikle planlanarak önüne getirilmesi talimatını verdi. Buna göre sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde 65 yaş üzeri vatandaşların kontrollü bir şekilde sokağa çıkmalarına imkan tanınacak. Bu sokağa çıkma durumu 3 saat ile sınırlı olacak ve maske takılarak sosyal mesafenin korunması şart koşulacak.

Türkiye'de 21 Mart'tan itibaren 7,5 milyon 65 yaş ve üzeri vatandaş sokağa çıkmadan hayatlarını evlerinde devam ettiriyorlar. Bu vatandaşların mevcut durumdan çok sıkıldıkları konusunda şikayetler son dönemlerde oldukça sıklaştı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum