Dünya

Türkiye'yi tehdit eden darbeci Halife Hafter'e net cevap! Vururuz!

Geçtiğimiz günlerde Libya’daki darbeci Halife Hafter grubunun Türkiye’ye yönelik tehditlerinin ardından, başta 3 yıl önce Türk bayrağının yakıldığı El-Beyza şehrinde olmak üzere Türklere ait lokantalar tek tek kapatılmıştı.

TÜRKİYE HAREKETE GEÇTİ

Türkiye’ye karşı alçak açıklamalarda bulunan Libya’daki Hafter grubuna bağlı milislerin sözcüsü Ahmet el Mismari, Türkiye’nin Libya’nın topraklarını işgal ettiğini savunmuştu. Libya’da bulunan Türk gemilerini ve uçaklarını düşman olarak göreceklerini açıklayan alçak general, Türk vatandaşlarının da tutuklanacağını dile getirmişti. Darbecilerin alçak tehdit ve küstah açıklamaları sonrasında harekete geçildi.

6 TÜRK VATANDAŞI ALIKONULDU

Trablus saldırısından sonra büyük bir kayıp yaşayan ABD’nin desteklediği darbeci Halife Hafter grubu, Türkiye’yi tehdit eden bir mesaj yayınlayarak küstah açıklamalarda bulunmasının ardından Libya’da 6 Türk vatandaşı alıkonuldu. Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’yi alçak bir şekilde tehdit eden Libya’daki darbeci Hafter grubuna karşılık olarak sessiz kalınmayacağının sinyalini verdi.

DIŞİŞLERİ’NDEN VURURUZ CEVABI!

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Libya’da Hafter’e bağlı illegal milis güçler tarafından altı vatandaşımızın alıkonulması, haydutluk ve korsanlık niteliğinde bir eylemdir. Vatandaşlarımızın derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Aksi takdirde Hafter unsurları meşru hedef haline gelecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı