Türkiye Sigortalar Birliğinden Zorunlu Trafik Sigortaları Hakkında Koronavirüs Kararı

Türkiye Sigortalar Birliği, koronavirüs süreci ile alakalı olarak zorunlu trafik sigortaları hakkında bir tavsiye kararı alarak şirketlere bildirildiğini açıkladı. Yapılan bilgilendirmeye göre zorunlu trafik sigortalarının yenilenmesinde poliçe primlerinde indirim ve teminat süresinin uzatılması uygulaması sigorta şirketlerine tavsiye edildi.

Türkiye Sigortalar Birliğinden Zorunlu Trafik Sigortaları Hakkında Koronavirüs Kararı
21 Nisan 2020 - 16:13

 

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle yapılan değişikliklere sigorta sektörü de katılmaya hazırlanıyor. Türkiye Sigortalar Birliği, zorunlu trafik sigortaları ve yolcu otobüslerine yapılan zorunlu koltuk ferdi kaza sigortalarında indirim ve teminat süresi uzatılması hakkında tavsiye kararı aldı.

Koronavirüs sürecinde hem vatandaşlar hem de sigorta şirketleri zor günler geçirmeye başladılar. Bu konuda yaşanan aksaklıkları dikkate alan Türkiye Sigortalar Birliği gerçekleştirdiği son toplantıda bir tavsiye kararı aldı. Bu tavsiye kararı hem kamuoyuna hem de sigorta şirketlerine bildirildi.

Türkiye Sigortalar Birliği'nden yapılan açıklamada, “Sektörel açıdan artan maliyetlere rağmen sigortalılarımıza ilişkin yeni bir düzenleme yapmak amacıyla tavsiye kararı aldık. Riskli Sigortalılar Havuzuna girmeyen aaraçların zorunlu trafik sigortalarında ve otobüs zorunlu koltuk ferdi kazan sigortalarında değişiklik yapılmasını tavsiye ettik. Her sigorta şirketi kendi uygulamasını geliştirecek. Bu kapsama giren sigortalarda yenilenen poliçelerin primlerinde indirim yapılacak ve bu poliçelerin teminat süreleri uzatılacak.” denildi.

Alınan tavsiye kararına tüm sigorta şirketlerinin uyması beklenirken vatandaşlara oldukça cazip teklifler sunacak olan sigorta şirketlerinin sektöre hareketlilik kazandırması umuluyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum