Gündem

Türkiye S-400 aldı ama Rusya nektarini almadı!

Türkiye ve Rusya arasında savunma sistemi S-400’lerin  çözülmesi sonrasında Rusya’nın Türkiye tarafından gönderilen nektarinlerin geri gönderilmesi herkesi şaşırttı.

S-400 ALINMASININ ARDINDAN İADE EDİLMESİ ŞAŞIRTTI

Rusya, zaman zaman Türkiye’den ithal ettiği meyveleri farklı gerekçelerle geri gönderirken S-400 gelişmesinin olumlu bir şekilde gerçekleşmesi sonrasında 20 tonluk nektarinleri geri iade etmesi ekonomik durumun tekrardan sıkıntıya gireceği görülüyor.

RUSYA’YA ALMADILAR

Rusya daha önce de tonlarca çilek, erik, kayısı, domates gibi ürünleri çeşitli gerekçelerle iade ederken şimdi de Türkiye’den yola çıkan ve Rusya’nın Bryansk bölgesinde Noviye Yurkoviçi Gümrük Kapısı’nda incelenen 20 ton nektarin, Rusya pazarına çıkamadan Türkiye’ye iade edildi.

YİNE AYNI GEREKÇE

Türkiye’nin Amerika Birleşik Devletleri’ni, NATO’yu karşısına alarak S-400 savunma sistemlerini alırken Rusya daha önce 43 ton çileği çiçek tripsi, 21 ton domateste Güney Amerika güvesi, 23,4 ton kırmızı erik, 550 ton mandalina  ile 20 ton kayısıda Akdeniz meyve sineği bulma gerekçeleriyle geri yollanmıştı. Şimdi de 20 ton nektarini de Akdeniz meyve sineği larvaları içerdiğinden dolayı geri iade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı