Türkiye'nin Konuştuğu Kadir Şeker Davasında Son Dakika Gelişmesi! Kadir Şeker'in Hapis Cezasına İndirim Mi Uygulanacak?

Türkiye'nin çok yakından takip ettiği Kadir Şeker davasında son dakika gelişmesi yaşandı. Mahkemede 12,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Kadir Şeker'in bu aldığı cezaya Konya Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. 

Türkiye'nin Konuştuğu Kadir Şeker Davasında Son Dakika Gelişmesi! Kadir Şeker'in Hapis Cezasına İndirim Mi Uygulanacak?
16 Ekim 2020 - 17:57

Konya'da evine giderken bir parkta sevgilisi tarafından şiddet gören kadını kurtarmak için araya giren ve çıkan arbede de bir kişinin ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker için Türkiye ayağa kalktı. Şiddet gören bir kadına yardım ettiği için başı derde giren Kadir Şeker'in Konya'da yapılan karar mahkemesinde 12,5 yıl hapis cezası ile cezalandırılması hükmü verildi.

KADİR ŞEKER'E VERİLEN HAPİS CEZASI TEPKİYE NEDEN OLDU

Kadir Şeker'in 12,5 yıl hapis cezası almasına Türkiye'nin çeşitli kesimlerinden ciddi itirazlar geldi. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan itirazlar televizyonlara kadar ulaştı. Verilen cezanın kadına şiddeti arttıracağı savunulurken bir daha şiddet gören hiçbir kadına kimsenin yardım etmeyeceği de itirazlar arasında yer aldı.BAŞSAVCILIK CEZAYA İTİRAZ ETTİ

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 12,5 yıl hapis cezası hakkında bugün bir son dakika gelişmesi yaşandı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek Kadir Şeker'in olmış olduğu hapis cezasına itiraz etti.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ EN ÜST SEVİYEDEN UYGULANSIN TALEBİ

Konya Bölge Adliye Mahkemesi'ne itiraz eden Konya Cumhuriyet Başsavcılığı dosyanın kapsamı, deliller ve olayın oluş şeklinin bir arada değerlendirilmesiyle Kadir Şeker'e verilen haksız tahrik indiriminin en üst sınırdan uygulanmanası gerektiği şeklinde talebini resmen iletti.KADİR ŞEKER'İN CEZASINA İNDİRİM YAPILACAK MI

Konya Bölge Adliye Mahkemesi tarafından alınacak yeni karar ile Kadir Şeker'in cezasına yeni bir indirimin yapılması mümkün olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sadettin Kaya
    2 hafta önce
    Bence bu kisinin hapse girmemesi lagzim, kadinlarimiz hergun kocalari tarafi dan zarar goruyorlar.