Türkiye'nin Aylarca Konuştuğu Kadir Şeker Davasında Karar Çıktı! Kadir Şeker'e Ne Kadar Ceza Verildi?

Türkiye'de gündem olan Kadir Şeker davasında bugün karar duruşması yapıldı. Şiddet gören bir kadına yardım etmek için karıştığı olayda bir kişinin ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker'e mahkeme tarafından verilen ceza belli oldu.

Türkiye'nin Aylarca Konuştuğu Kadir Şeker Davasında Karar Çıktı! Kadir Şeker'e Ne Kadar Ceza Verildi?
14 Ekim 2020 - 11:57 - Güncelleme: 14 Ekim 2020 - 14:43

Konya'da bir parkta sevgilisine şiddet uyguladığını düşündüğü bir kişiyi durdurmak isterken ölümüne sebebiyet veren Kadir Şeker uzun süre Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Kadir Şeker'in yargılandığı mahkemede bugün karar duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti Kadir Şeker'e 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

ÖLDÜRÜLEN ŞAHSIN AİLESİNİN AVUKATI EN AĞIR CEZAYI İSTEDİ!

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu bulunan Kadir Şeker ve öldürülen Özgür Duran'ın ailesi ile tarafların avukatları katıldı. Öldürülen Özgür Duran'ın ailesinin avukatı Kadir Şeker'e verilecek cezada indirim uygulanacaksa bunun alt sınırdan uygulanmasını olayın kaza olduğuna dair tutarsız savunma gerekçesiyle talep etti. Ayrıca Duran ailesinin avukatı sanık Kadir Şeker'in en ağır şekilde cezalandırılmasını söyledi.KADİR ŞEKER'İN AVUKATI SON SAVUNMASINI YAPTI!

Kadir Şeker'in avukatı Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ ise mahkemede, “Kadir Şeker Türkiye'nin sosyolojik bir vakasıdır. Kesinlikle adam öldürme kastıyla hareket etmemiştir. Olay anında gördüğü şiddet sonucunda korku ve panik içerisinde tepki vermiştir.” dedi.

KADİR ŞEKER OLAYI YENİDEN ANLATIP ÜZGÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Kadir Şeker ise mahkemede kendisine söz verilmesi üzerine, “Yardıma ihtiyacı olan bir kadına yardım etmek için oraya gittim. Benim kimseye zarar vermek gibi bir niyetim yoktu. Kadın bana iyi olduğunu söyledikten sonra arkamı dönerek uzaklaşmaya başladım. Ancak Özgür Duran bana arkadan saldırdı ve yere düştük. Aramızda bir boğuşma yaşandı ve ben olay yerinden ayrılırken kendisinin yaralandığının bile farkında değildim. Hayatını kaybettiği için çok üzgünüm.” dedi.KADİR ŞEKER'İN CEZASI BELLİ OLDU!

Mahkeme heyeti ise Kadir şeker davasını karara bağlı. Kadir Şeker'e “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası verildi. Ancak cezası önce haksız tahrik nedeniyle 15 yıla ardından ise iyi hal indirimi ile 12 yıl 6 aya düşürüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum