Türkiye Güne Depremle Başladı! Ege Denizi Gökçeada Açıklarında Yine Deprem Oldu!

Hareketli fay hatları üzerinde bulunan Türkiye ve çevresinde sık sık depremler gerçekleşmeye başladı. Ege Denizi'nde iki gündür devam eden depremlere bu sabah saatlerinde bir yenisi daha eklendi. Gökçeada'ya 109 km mesafede ola deprem Türkiye'nin Ege kıyılarından hissedildi.

Türkiye Güne Depremle Başladı! Ege Denizi Gökçeada Açıklarında Yine Deprem Oldu!
28 Eylül 2020 - 08:56

Türkiye'nin aktif fay hatları üzerinde bulunması nedeniyle ülkede sık sık depremlerle karşı karşıya kalınıyor. Özellikle bu fay hatlarında önemli miktarda enerji birikmesi olması nedeniyle bu enerji yer yer meydana gelen depremlere neden oluyor. Son günlerde Ege Denizi'nde yer sarsıntıları gerçekleşiyor. 4 ve 5 şiddetlerinde olan depremlerin merkez üssü Gökçeada açıkları olarak açıkılanıyor.

GÖKÇEADA AÇIKLARINDA YİNE DEPREM!

AFAD Deprem Dairesi ve Kandil Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından verilen bilgilere göre bu sabah saat 07:12'de 4,6 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü olarak Ege Denizi ilan edildi.Gökçeada'nın 109 km uzaklığında gerçekleşen deprem Türkiye'nin Ege Denizi kıyılarından hissedildiği gibi Yunanistan'da da hissedildi.

CAN VE MAL KAYBI OLMADI

Gerçekleşen deprem neticesinde herhangi bir can ve mal kaybı olduğuna dair bir bildirim yapılmadı. Vatandaşlar bölgede sıklaşan depremlerin büyük bir depremin öncüsü olabileceğinden endişe ediyorlar. Bu konuda deprem uzmanları uzun zamandır bölgede büyük bir deprem beklentisi içerisinde olduklarını ifade etmişlerdi.

Öte yandan deprem konusunda bölge insanı büyük bir panik içerisinde bulunuyor. 2020 yılında artan sarsıntılar neticesinde vatandaşlar yavaş yavaş depremle yaşamayı öğrendiler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum