Türkiye Güne 4 Dakika Arayla Gerçekleşen İki Depremle Başladı! Konya Ve Niğde Kötü Sallandı!

Türkiye yeni güne 4 dakika ara ile gerçekleşen iki depremle uyandı. AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü gerçekleşen depremler ile alakalı olarak farklı bilgilendirmelerde bulundu. Deprem nerede ve kaç şiddetinde oldu?

Türkiye Güne 4 Dakika Arayla Gerçekleşen İki Depremle Başladı! Konya Ve Niğde Kötü Sallandı!
30 Eylül 2020 - 08:28

Türkiye'nin depremlerle imtihanı hız kesmeden devam ediyor. 2020 yılında yüzlerce orta şiddetli deprem yaşanan ülkede bugün de iki deprem gerçekleşti. Sabahın erken saatlerinde meydana gelen depremlerin merkez üsleri konusunda AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü farklı bildirimlerde bulundu.

AFAD DEPREM DAİRESİ BİLGİLENDİRDİ

AFAD Deprem Dairesi'nin yapmış olduğu son dakika bilgilendirmesine göre bu sabah 07:15'te merkez üssü Konya'nın Emirgazi ilçesi olan 4 şiddetinde bir deprem gerçekleşti. Yerin 6,98 km derinliğinde meydana gelen bu depremin üzerinden sadece 4 dakika geçmesinin ardından bölgede yeni bir deprem daha gerçekleşti. Bu depremin büyüklüğü de yine AFAD Deprem Dairesi tarafında 3,8 olarak açıklandı.

KANDİLLİ RASATHANESİ FARKLI BİLGİ AÇIKLADI

Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise deprem ile alakalı olarak farklı bilgilendirmelerde bulundu. Kandilli'den yapılan açıklamaya göre bu sabah 07:15'te merkez üssü Niğde'nin Altunhisar ve Keçikalesi ilçeleri olan bir deprem gerçekleşti. Bu depremin şiddeti 4,2 olarak açıklandı. Bu depremin ardından 4 dakika sonra 07:19'da ise merkez Üssü Niğde'nin Obruk ve Bor ilçeleri olan ikinci bir deprem daha meydana geldi. Bu depremin şiddeti ise 3,7 olarak açıklandı.
AÇIKLAMALAR BİRBİRLERİ İLE ÖRTÜŞMEDİ

Türkiye'nin deprem şiddeti ölçme konusunda iki yetkin kuruluşunun depremlerin merkez üsleri olarak ayrı ayrı yerler bildirmesi kafa karışıklığına yol açtı. Depremin nerede gerçekleştiği konusunda anlaşmazlık doğarken İç Anadolu Bölgesi'nde fay hatlarının harekete geçmiş olması vatandaşlarca endişe ile karşılandı.

CAN VE MAL KAYBI OLMADI

Öte yandan meydana gelen depremlerle alakalı olarak bir mal ve can kaybının olmadığı bildirildi. Resmi makamlara bu konuda herhangi bir bilgi iletilmezken yine de ilgili şehirlerde valilikler ile kaymakamlıklar hızlı hareket edebilmek için birimlerine hazır olun talimatı verdiler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum