Gündem

Türkiye Depremle Yaşamaya Alışıyor! Adana, Hatay Ve Osmaniye 4,0 Büyüklüğünde Depremle Sallandı

Türkiye'de son dönemlerde artış gösteren yer sarsıntıları devam ediyor. Dün gece saatlerinde Hatay Yayladağı'na yakın bir bölgede Akdeniz açıklarında bir deprem meydana geldi.

Türkiye depremle yaşamaya devam ediyor. 2020 yılı itibariyle artan yer sarsıntıları belirli bir merkezde yoğunlaşmazken hemen hemen her bölgede görülmeye başlandı. 2020 Ocak ayında Elazığ’da meydana gelen depremin ardından hemen hemen her gün orta şiddette bir deprem meydana geliyor.

Son olarak dün gece Hatay’ın Samandağı ilçesi yakınlarında 01:38’de Akdeniz açıklarında bir deprem gerçekleşti. Türkiye’de en doğru deprem verilerini ölçen iki kurum olan AFAD ve Kandilli Rasathanesi bu deprem hakkında bilgilendirmede bulundu.

Akdeniz açıklarında gerçekleşen depremin şiddeti 4,0 büyüklüğünde oldu. Deprem herhangi bir mal ve can kaybına neden olmazken Hatay, Adana ve Osmaniye’de vatandaşlar tarafından hissedildi.

Yaklaşık üç aydır devam eden yer sarsıntıları vatandaşlarda endişeye neden olsa da depreme yabancı olmayan bir ülke olan Türkiye yavaş yavaş bu duruma alışmaya başladı. Yıkıcı etkisi olmayan depremler anlık telaşlara sebep olsa da vatandaşları artık bir karmaşa içinde bırakacak bir etki göstermiyor.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı