Türkiye Bankalar Birliği Yeni Destek Kredisi Kampanyasını Duyurdu! 48 Ay Vadeli, 12 Ay Geri Ödemesiz Destek Kredisi!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yeni bir destek kredisi uygulamasının başlayacağı bildirildi. Turizme yönelik olacak olan Turizm Destek Paketi Uygulaması ile alakalı olarak açıklama yapıldı. Yeni destek kredisinin şartları kamuoyuna bildirildi. Turizm Destek Paketi Uygulaması nedir? 

Türkiye Bankalar Birliği Yeni Destek Kredisi Kampanyasını Duyurdu! 48 Ay Vadeli, 12 Ay Geri Ödemesiz Destek Kredisi!
16 Ekim 2020 - 14:15

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yeni bir destek kredisinin başlatılacağını ilan etti. Turizme yönelik bir destek kredisi olacak olan Turizm Destek paketi Uygulamasının detayları belli oldu. Buna göre ilgili krediler Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Kredi Garanti Fonu'nın kefaleti ile bankalar aracılığı ile dağıtılacak.

YENİ DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI AÇIKLANDI!

Yapılan bilgilendirmeye göre turizme yönelik yeni destek kredisi kampanyası kapsamında 10 Milyar TL kredi dağıtımı yapılacak. Bu kredilerin hangi şartlarda verileceği de belli oldu. Buna göre  Turizm Destek Paketi Uygulaması kredisinde 48 ay vade imkanı tanınacak.





12 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ KREDİ

Yeni destek kredi paketinde 12 ay ödemesiz dönem imkanı sunulacak.Bu kredilerin ödemesiz dönem süresi 1 Kasım 2021 tarihini aşmayacak. Sabit faiz oranı ise yıllık azami yüzde 14,5 oranını geçmeyecek. Değişken faizli kredilerde ise TLREF 250 baz puan faiz olarak belirlendi.

KAMU BANKALARI DUYURU YAPACAK



Türkiye Bankalar Birliği kısa süre içerisinde turizm sektörü açısından oldukça önemli olan bu yeni destek kredisinin kullandırılmasına başlamasına dair duyuru yayınlaması bekleniyor. Kamu bankaları tarafından verilecek olan bu kredi için Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası da bilgilendirme yapacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum