Türk Siyasetinde Koronavirüs Kaybı! Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş Vefat Etti

Bir süredir koronavirüs tedavisi gören Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş bugün hayatını kaybetti. Trabzon'da özel bir hastanede gözlem altında olan Haydar Baş'ın sabah saatlerinde öldüğü bildirildi.

Türk Siyasetinde Koronavirüs Kaybı! Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş Vefat Etti
14 Nisan 2020 - 10:41

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 4 gündür koronavirüs teşhisi sebebiyle tedavi gören Haydar Baş, sabah saatlerine hayata gözlerini yumdu.

Haydar Baş'ın Trabzon'da ikamet ettiği Akçaabat Sarıtaş Mahallesi'nde koronavirüs vakalarının artması sonucu Haydar Baş ve ailesinden 8 kişi tedavi altına alınmış ve Sarıtaş Mahallesi için de karantina kararı verilmişti.

Bu sabah saatlerinde vefat eden Haydar Baş'ın cenazesi bugün öğle namazına müteakiben karantina altında olan Sarıtaş Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında defnedilecek. Cenazeye dışarıdan katılıma izin verilmeyeceği öğrenildi. Haydar Baş'ın cenazesi Trabzon Büyükşehir Belediye ekiplerince hastaneden alınarak götürüldü.

HAYDAR BAŞ KİMDİR?

Türk siyasetinin renkli simalarından olan Haydar Baş, 1947 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu Trabzon'da tamamlayan Haydar Baş, Kayseri Erciyes Üniversitesi Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olmuştur. Bakü Devlet Üniversitesinde akademik çalışmaların ardından profesör ünvanı almıştır. Bağımsız Türkiye Partisi'nin kurucu ve genel başkanı olan Haydar baş'ın çok sayıda televizyonu ve gazetesi bulunmatadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum