Türk Silahlı Kuvvetlerinde Koronavirüs Tedbiri! Askere Alımlar Erteleniyor! Terhis Edilecek Askerlerin Hizmet Süresi Uzatılıyor!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde alınan koronavirüs tedbirleri hakkında bir açıklama yaptı. Bakan Akar'ın ifadelerine göre yeni askerlerin silah altına alınması bir ay ertelenecek ve silah altındaki askerlerin hizmet süresi bir ay uzatılacak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Koronavirüs Tedbiri! Askere Alımlar Erteleniyor! Terhis Edilecek Askerlerin Hizmet Süresi Uzatılıyor!
14 Nisan 2020 - 17:31

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde alınan koronavirüs tedbirleri hakkında açıklama yaparak yeni kararlar almayı düşündüklerini ifade etti. Bakan Akar'ın açıklamasına göre silah altına alınacak askerlerin birliklerine katılma süresini bir ay ertelenmesi ve Nisan ayında tezkere alacak askerlerin görev sürelerinin bir ay uzatılması düşünülüyor.

Koronavirüs Türkiye'de her açıdan yıkıcı etkisini sürdürüyor. Bu anlamda Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşları koronavirüs tedbirleri alarak uygulamaya koyuyorlar. Milli Savunma Bakanlığı da yeni tedbirleri uygulamaya koymaya hazırlanıyor.

Milli Savunma Bakanlığı'nın alacağı yeni tedbirler hakkında açıklama yapan Bakan Hulusi Akar, “Aldığımız tüm koronavirüs tedbirlerine rağmen şu aşamada celp ve terhislerin yapılması büyük bir risk oluşturuyor. Bu hem askerlerimiz için hem de toplumumuz için kötü sonuçlar doğurabilir.” dedi.

Bakan Hulusi Akar almayı düşündükleri koronavirüs tedbirleri hakkında, “Evlatlarımızın koronavirüs salgınından korunması için Nisan ayı içerisinde silah altına alınması planlanan 53 bin askerimizin birliklerine katılımlarını 1 ay ertelemeyi düşünüyoruz. Yeni askerlerin birliklere gelmeyeceği için dolaşım olmaması ve birliklerde işleyişin bozulmaması adına Kasım 2019 celp döneminde silah altına alınan askerlerimizin hizmet sürelerini bir ay uzatmayı değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum