Farklı ırklara mensup erkeklerin hayatları boyunca kaç kişiyle cinsel birliktelik yaşadığını analiz eden ruh sağlığı platformunun sonuçlarında zirve Türkiye’nin oldu.

Anketi gerçekleştiren Manuel Tıp Direktörü Dr. Eirim Chaudry, araştırmaya ilişkin, "Bazı ülkelerdeki insanların diğerlerinden daha fazla cinsel partneri olduğu kanıtlansa da, kendinizi bu rakamlarla karşılaştırmamak önemlidir." dedi.

Chaudry, sözlerini "Araştırmamız, erkeklerin bekaretini kaybetme yaşının da dünya çapında farklılık gösterebileceğini gösteriyor. Pek çok Avrupa ülkesi de dahil olmak üzere, cinsiyete daha liberal bir bakış açısı olarak düşünülebilecek yerlerde, yaş ortalamasının daha düşük olduğunu görebiliriz” şeklinde sürdürdü.

1605974166061-1-romantic-couple-lying-down-on-bed-at-home

Türk erkeklerinin hayatları boyunca ortalama 14,5 partner ile zirveyi aldığı araştırmada 13,3 ortalama ile Türkiye’yi Avustralya izledi.

Hayatları boyunca ortalama sayı olarak 13.2 partner Yeni Zelanda, 13 partner İzland, 12,5 partner Güney Afrika’da ortaya çıktı.  

Sonuçlara göre 35 ülkenin yer aldığı araştırmada İngiltere, İngiliz erkeklerin yaşamları boyunca ortalama 9.8 partnerle ilişki yaşadığı tespiti ile 16. Oldu.

Listenin sonunda ise ortalama 3 partner ile Hindistan dikkat çekti.