Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 4 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu. Peki TÜİK personel alımı nasıl yapılacak? Başvurular nereden alınacak? Başvuru tarihleri ne zaman?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı ve Yazılım Daire Başkanlığı emrinde tam zamanlı istihdam edilmek üzere sınavla 4 sözleşmeli bilişim personeli alınacağı duyuruldu. Alım, yazılım geliştirme uzmanı, proje yöneticisi ve sistem uzmanı pozisyonlarında çalıştırılacak adaylarda aranan şartlar da belli oldu. TÜİK Bilişim Personeli alım şartları, başvuru yeri ve tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıtı Tümhaber.com'da...

Gözden kaçırmayın

Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika Meclisten Geçti! Nakit isteyenler için uyarı geldi! Son dakika

TÜİK Bilişim Personeli alımı nasıl yapılacak? 

Adaylar, TÜİK tarafından gerçekleştirilecek  uygulamalı ve sözlü sınavla belirlenecek.

Ayrıca adayların seçiminde; 2020 veya 2021 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS/e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacak. (Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemiş ise 5 yıl süreyle geçerlidir.)

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 (yetmiş) olarak hesaplanacak. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları 0 (sıfır) olarak hesaplanacak.

Başvurular nereden yapılacak, son tarih ne zaman?

Başvurular, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı internet sitesi www.tuik.gov.tr adresinde bulunan İş Talep Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra diğer belgeler ile birlikte en geç 07/10/2021 günü mesai bitimine (18:00) kadar Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mahallesi Necatibey Caddesi No:114 06420 Bakanlıklar Çankaya/ANKARA adresinde bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı’na elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacak.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra gelen başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin ya da imzasız İş Talep formları değerlendirilmeye alınmayacak.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN