Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kuzey Irak bölgesinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında 7 ay içerisinde 831 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) edinilen bilgilere göre, Kuzey Irak bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Nisan ayında eş zamanlı olarak başlattığı Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları tüm hızıyla devam ediyor.

Kuzey Irak'ta 831 terörist etkisiz hale getirildi

TSK'nın özellikle Metina ve Avaşin-Basyan bölgeleri ve çevrelerinde devam ettirdiği operasyonlarda, zorlu arazi koşullarını hiçe sayan Mehmetçiğin, teröristlerin kullandığı mağaralara tek tek girdiği ve bölgeyi terör örgütü üyelerinden temizlediği aktarıldı.

Kuzey Irak'ta 831 terörist etkisiz hale getirildi-1

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Pençe serisi harekatları sonucunda ise Nisan ayından bu güne kadar geçen 7 aylık süreç içerisinde toplam 831 terörist etkisiz hale getirilirken terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan faklı cinslerde ve çaplarda 1281 silah ile birlikte bunlara ait 316 bin 46 mühimmata komandolar el koydu. 1407 mağara ve sığınağın da kullanılamaz hale getirilen operasyonlarda Mehmetçik, teröristlerin farklı saldırılarda kullanılmak üzere hazırladıkları 1812 el yapımı patlayıcıya da el koyarak imha etti.