Trabzon'da geçtiğimiz gece uygulama noktasında kendisini durmak isteyen polisi gören ve durmayarak kullandığı otomobili ile trafik polisi Yusuf Ceylan'ın ölümüne neden olan 16 yaşındaki zanlı tutuklandı.

Bir polisimizin şehit olduğu üzücü olay geçtiğimiz akşam Trabzon Akçaabat ilçesinde yaşandı.

Gelen bilgilere göre dün akşam saat:22.00 sularında ilçe merkezinde uygulama noktasında görevli polis memuru 40 yaşındaki Yusuf Ceylan, bir aracı durdurmak istedi. Polisin dur ihtarını gören 16 yaşındaki sürücü ise aracıyla trafik polisine çarptı ve olay yerinden uzaklaştı. Ceylan, kaza sonrasında ağır yaralandı ve yapılan ilk yardım sonrasında en yakın hastaneye kaldırıldı.

Tüm müdahalelere rağmen can verdi

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Yapılan müdahaleler sonrasında polis memuru ağır yaralı olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak  polis memuru yapılan tüm müdahalelere rağmen sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Tutuklanarak cezaevine gönderildi

Olay sonrası kaçan şahısları takibe alan polis ekipleri aracını terk ederek yaya olarak kaçmaya çalışan ehliyetsiz sürücü 16 yaşındaki Kemal Efe T.  ve arkadaşı Mert E .'yi  aynı mahallede yakalayarak gözaltına aldı. Polis ekipleri tarafından şahıslar üzerinde yapılan ilk incelemede sürücü Kemal Efe T.'nin 0.84, arkadaşı Mert E.'nin ise 0.03 promil alkollü olduğu tespit edildi. Karakolda işlemleri biten zanlı sevk edildiği mahkeme tarafından "Görevi başındaki memuru kasten öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, arkadaşı Mert E. ise serbest bırakıldı.