Spor

Trabzonspor'dan N'Doye'a Şartlı İzin

2015-2016 sezonunda Trabzonspor'a transfer olan Dame N'Doye'un takımdan ayrılma isteğine, Trabzonspor yönetiminden şartlı izin geldi.

Trabzonspor, 2016-2017 sezonunda ilk yarıda istediği yolda başarılı bir şekilde ilerlerken, sezonun ikinci yarısında gemiyi batırdı. Bu durum takım yönetiminde gerilime neden olurken, ayrıca takımın finansal açıdan da zorluk çektiği bilgisi kaydedildi. Bu süreç sonrasında takımda dengeler değişmeye başlarken, şimdi de Dame N’Doye’un takımdan ayrılmak istediği bilgisi gündemde yer aldı. Takımın sevilen oyuncularından olan ancak 2016-2017 sezonunda sıklıkla yedek kulübesinde kalan oyuncu, forma giyebileceği bir takımda bulunmak istediğini belirtti.

DAME N’DOYE TAKIMDAN AYRILMAK İSTİYOR

2015-2016 yılında İngiliz takım Hull City’den Trabzonspor’a transfer edilen forvet oyuncusu Dame N’Doye, bu sezonda takım için gerçekten güçlü bir isim olarak sahada yer almıştı. 2016-2017 sezonunda ise işlerin rengi değişti. Oyuncu, Burak Yılmaz’ın dönem başında takıma gelmesi ile beraber yedek kulübesine geçerken, çok aktif olarak saha da yer alamamanın üzüntüsünü yaşadı. Bu durumu sezon sonuna kadar tolere eden Dame N’Doye, takımdan ayrılmak istediğini açıkladı. Forma giyebileceği farklı bir takımda bulunmak istediğini belirten Dame N’Doye ise takım şartlı bir izin sundu.

ERSUN YANAL ŞARTLI ONAY VERDİ

Dame N’Doye’nin transfer talep etmesi üzerine yetkililer görüşmeleri başlattılar ancak N’Doye’un transfer sürecinden önce bir takım şartlı durumlar söz konusu. Ersun Yanal’ın takım için yeni sezonda altenatifli bir hücum ekibi olmasını istemesi nedeni ile Dame N’Doye’u göndermek için henüz hazır olmadıklarını, ancak orta sahaya iyi bir takviyenin yapılmasından sonra Dame NDoye’un gidişine onay verilebileceğini yönetime bildirdi. Bordo mavili takım şuanda forvet ve orta saha için transferlerini sürdürüyor iken eğer bu süreçlerden istediği başarıyı elde ederse Senegalli oyuncu Dame N’Doye’un transferi için masaya oturabileceğini açıkladığı öğrenildi. Oyuncu süreci takip ederek akıbetini öğrenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı