Türkiye'de binlerce kişiyi saadet zinciri taktiğine benzer şekilde kandırarak milyonlarca lira para kazanan ve kazandığı paralarla yurt dışına kaçan Mehmet Aydın'ın Brezilya'da neden teslim olduğu ortaya çıktı.

500 MİLYON LİRA DOLANDIRDI

 2 yıllık bir süre zarfında 80 bine yakın insanı 500 milyon lira dolandıran Mehmet Aydın geçtiğimiz haftalarda bir video yayımlayarak teslim olacağını açıklamış ve ardından da Brezilya'da bulunan Türk konsolosluğuna giderek tutuklanmama şartıyla teslim olmuştu. Ailesi ile sıkıntı yaşamasından dolayı teslim olduğunu ve insanları dolandırmadığını iddia eden Çiftlik Bank kurucu ve yöneticisi Mehmet Aydın'ın aslında teslim olma sebebinin ardından başka bir gerçek çıktı.

TOSUNCUK TESLİM OLDU

Uzun süredir dünya çapında arananlar listesinde yer alan ve Türk istihbaratı tarafından takip edilen Mehmet Aydın'ın teslim olma sebebi olarak ilk ifadesinde parasının bittiğini dile getirse de asıl gerçeğin ardından farklı bir neden olduğu öğrenildi.

tosuncuk_273

MEHMET AYDIN NEDEN TESLİM OLDU?

İnsanların umutlandırarak paralarını çalan Mehmet Aydın'ın son zamanlarda Brezilya'da sınır dışı edilmeye zorlandığı ve bundan dolayı da teslim olmayı kabul ettiği aktarıldı. Şuanda hala yurt dışı hesaplarında 100 milyon TL'ye yakın serveti olduğu aktarılan Mehmet Aydın'ın yargılamasında nasıl bir yol izleneceği de önümüzdeki günlerde belli olacak.