TOKİ her yıl gerçekleştirdiği konut projeleri ile ev alma hayali kuran pek çok vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Yeni projeler için çalışmalar devam ederken TOKİ yeni projelerinin müjdesini de arka arkaya vermeye başladı. Günümüzde ev sahibi olmak pek çok kişi için bir hayal halini aldı. Konut fiyatlarının yükselmesi bu durumu desteklemeye devam ediyor. 

Uygun fiyatlı ve taksitli olarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için TOKİ bir seçenek olarak sunuluyor. Şimdilerde başvuru aşaması devam eden pek çok projenin olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra TOKİ İStanbul Tuzla ve Esenler ilçesinde yeni konut projelerinin başlayacağı müjdesini verdi. 

TOKİ YENİ KONUT PROJELERİNİ AÇIKLADI

6-11

TOKİ yeni konut kredi kampanyalarını açıklarken bazı illerde yeni projelerin yeniden başlaması bekleniyor. Nevşehir'de  ev almak isteyen vatanaşlar 549 yeni konut için ihaleye katılabilecekler. Yeni ihale sürecinin başladığı öğrenildi. 

Siirt'te ise yeni bir konut ihale sürecinin düzenlendiği belirlendi. İl genelinde toplam 252 konut ihale ile satışa çıkarıldı. Yakın zamanda Edirne ve Iğdır illerinde de satış için ihale düzenlenmesi bekleniyor. Iğdır'da ihaleye çıkacak konut satışı 337, Edirne'de ise 221 konut olarak açıklandı. 

AYLIK 810 LİRA TAKSİTLE EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

TOKİ tarafından konut projeleri devam ederken bundan sonraki dönemlerde yeni projeler için çalışmaların devam edeceği açıklandı. Ev fiyatlarının rekor seviyeye çıktığı bu günlerde TOKİ'den illere göre 165 bin lira ile konut sahibi olmak mümkün. 120 ay vadeli olarak ödeme seçeneği sunulmasının ardından aylık 810 lira taksitle düşük miktarlarda kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün olacak.