Ekonomi

TOKİ'den Vatandaşlara Uyarı! Dolandırıcıların Yeni Yöntemi İfşa Oldu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bir açıklama yayınlayarak vatandaşların dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri konusunda uyarıda bulundu. TOKİ'nin uyarısına göre son günlerde vatandaşlardan TOKİ'nin adı kullanılarak para talep ediliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), sosyal medya üzerinden vatandaşlara uyarıda bulundu. Son günlerde TOKİ’nin ismi kullanılarak vatandaşlardan para toplamak suretiyle dolandırıcılık yapanlara yönelik şikayetler artınca TOKİ açıklama yapmak zorunda kaldı.

TOKİ’nin açıklamasına göre kurumun ismi kullanılarak vatandaşlara sms yoluyla ya da telefon yoluyla ulaşılıp TOKİ Tapu Harcı adı altında Akbank’ta açılan bir hesaba 2000 TL yatırılması talep ediliyor. Bu talebin TOKİ ile alakası olmadığı ifade edilen açıklamada vatandaşların dolandırıcıların tuzağa düşmemesi için dikkatli olmaları öneriliyor.

TOKİ tarafından yapılan açıklamada, “TOKİ tarafından satışa sunulan konutların ve idaremiz mülkiyetinde bulunan taşınmazlara ait, tapu devir iş ve işlemleri ile ilgili olarak tek yetkili temerküz banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır.” denildi.

Vatandaşlara uyarıda bulunan TOKİ; kurumun internet sitesi, çağrı merkezi, kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında hiçbir iletişim yönetemini ciddiye alıp işlem yapmamaları tavsiyesinde bulundu.

Öte yandan TOKİ tarafından dolandırıcılık eylemini yapan kişi ve kişiler hakkında hukuki süreç başlatıldığı ifade edildi.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı