TOKİ borcu olan vatandaşların dikkatini çeken bir haber ile karşı karşıyayız. Borçları erken kapatma tarihleri TOKİ ilan etti. Detaylara size sunduğumuz haberden erişim sağlayabilirsiniz.

TOKİ borcu olan vatandaşlar artık borçlarını TOKİ’nin belirlediği tarihleri arasında borçlarını erken kapatmak isteyenler için bir fırsat sunuldu. 21.09.2021 tarihi ile başlayan bu kampanya 19.10.2021 tarihine kadara devam edecek. Bu tarihler arasında borcunu bitirmek isteyen ev sahibi vatandaşlara ek olarak iş yeri sahiplerine de indirimler sunulacak.

Bu indirim fırsatlarını borcunu erken kapat tapunu al kampanyası olarak adlandıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 21.09.2021 ve 19.10.2021 tarihleri arasında borcunu peşin olarak ödeyen ev sahibi ve iş yeri sahibi olan vatandaşlar için %22 indirim yapabileceğini ilan etti. Yoğun talep olan kampanyanın ikincisi de düzenlenmekte.

Gözden kaçırmayın

Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek Garanti BBVA, Halkbank, TEB Başvuru Yapanlara Kefilsiz Belgesiz 35000 TL Ödeyecek

Ödemeler nasıl yapılır, kredi ile ödenir mi?

İş yeri sahibi ve ev sahibi vatandaşlar için dün itibariyle başlayan indirim fırsatı 19.10.2021 tarihine kadar devam edecek olup vatandaşlar bu tarihe kadar başvurularını yapabilecekler. Vatandaşların hepsinin borcunu tamamen kapatma şartı yok. Borçlarını tamamen kapatamayan vatandaşlar için borçlarının %25inden fazla olmak koşuluyla yapacakları peşin ödemede yine %22 indirim imkanı sunulacak. Ancak belirlenen tarihler dışında olan ödemeler için bu indirimler geçerli olmayacak.

Geri ödemelerinin taksitlerinin 2020 yılının haziran ayının en geç sonunda başlaması gerekir. Buna ek olarak az önce belirtilen durumu sağlayan ev ve iş yeri sahibi vatandaşların taksitlerinin sayısının 12aydan daha fazla olması gerekir. Bu kampanyadan faydalanabilmek için gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları bankadan konu dahilinde olan konut kredisinden faydalanabilecek.