Tinder dolandırıcısı Simon Leviev kimdir? Simon Leviev gerçek adı ne? Asıl adı Shimon Hayut olan Tinder avcısının hayat hikayesi ne? Shimon Hayut kimdir? Shimon Hayut kaç yaşında? Shimon Hayut nereli? Sosyal medya hesabı ne?

Tinder avısı olarak nam salan Simon Leviev yani gerçek adıyla Shimon Hayut kimdir hayatı merak konusu oldu! 

İlk dolandırıcılığı olmayan Shimon Hayut'un Tinder'da dolandırdığı kadınlar bağış toplamaya başladmıştı. Shimon Hayut'un tüm çöpçatanlık uygulamalarından hesapları silinmiş ve girişi yasaklanmıştı.

Peki Shimon Hayut kimdir? Shimon Hayut nereli? Shimon Hayut kaç yaşında? Shimon Hayut serveti ne? Shimon Hayut babası ne iş yapıyor? 

Ülkemizde Twitter'dan aşine olduğumuz kendine x uzmanı, akademisyen, yazar, iş adamı, bilim adamı, sanatçı, fotoğrafçı, entelektüel imajı çizerek sosyal medyada binlerce takipçi yapan ciddiye alınan ve kitleleri provakasyonla, yalan bilgilerle, confirmation bias ve copy paste ile yöneten hesaplar.. 

Shimon Hayut Kimdir?

Shimon Hayut İsrailli bir dolandırıcıdır. Daha önce de 2011 yılında hırsızlık, sahtecilik ve dolandırıcılıktan hüküm giymiştir.

İsrail medyasına göre 2017'den 2019'a kadar Avrupa kıtasında dolandırdığı insanlardan bir Ponzi şeması kullanarak tahmini 10 milyon dolar dolandırdırmıştır.

Gözden kaçırmayın

İlhan Şen'in Yeni Dizisi Belli Oldu! İlhan Şen'in Yeni Dizisi Belli Oldu!

Kendisini Tinder'da Özbekistan asıllı İsrailli elmas kralı Lev Leviev'in oğlu olarak tanıtmış ve Simon Leviev ismini kullanmıştır.

Shimon Hayut lüks bir yaşam imajı vererek daha sonra kaçırıldığını söyleyip kadınları dolandırmıştır.

1990 İsrail Bnei Brak doğumlu olan Shimon Hayut 2010 yılında uçuş okuluna gitmiştir. Leviev gençliğinde önce çek dolandırıcılığı gibi küçük suçlarla kariyerine başlamış.

Shimon Hayut adını Simon Leviev olarak değiştirdi ve Elmasların Kralı olarak bilinen İsrailli işadamı Lev Avnerovich Leviev ile akrabaymış imajı yaratarak öyle davrandı. 

2015 yılında Finlandiya'da 2 yıl, 2019 yılında İsrail'de 15 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.